• Головна
  • На Житомирщині зустрічі з лісопорушниками відтепер фіксуватимуть нагрудні відеокамери лісових охоронців
15:29, 4 грудня 2017 р.

На Житомирщині зустрічі з лісопорушниками відтепер фіксуватимуть нагрудні відеокамери лісових охоронців

45 відеореєстраторів та більше десятка нагрудних відеокамер придбали нещодавно держлісгоспи Житомирщини для оснащення лісової охорони, яка задіяна в рейдах з охорони лісових масивів.

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. До кінця року планують закупити ще, як мінімум, 20 одиниць такої техніки.

Однією з найбільших загроз для лісу вважають сьогодні лісівники незаконні рубки. Адже останнім часом лісопорушення вирізняються масштабністю та неабиякою зухвалістю. Як правило, "чорні лісоруби" добре підготовлені до вчинення таких порушень, знають, як ухилитися від відповідальності, забезпечені технікою для заготівлі і вивезення лісопродукції, нерідко озброєні.

«В цьому році зафіксовано кілька фактів розбійних нападів на державну лісову охорону підприємств Житомирщини, - додає Андрій Курінський. - Позаяк такі злочини, як правило, здійснюються вночі і без свідків, порушники лишаються непокараними із-за відсутності доказів.»

Аби мати можливість фіксувати факти порушень, знаряддя незаконної рубки, автотранспорт, що використовується на вивезенні незаконно добутої деревини держлісгоспи взялися «озброювати» лісову охорону новітньою технікою.

Всі автомобілі, які виїжджатимуть у рейди, відтепер матимуть відеореєстратори, а їх екіпажі - нагрудні відеокамери.

Фото- та відеофіксація допоможе встановлювати особи зловмисників, в разі необхідності стане інструментом захисту від можливих наклепів з боку порушників, - сподіваються лісівники.

Зауважимо, що працівникам державної лісової охорони законодавство не забороняє здійснювати фото- та відеозйомку, яка дозволяє об’єктивно фіксувати факт порушення. Згідно зі ст. 91 Лісового Кодексу України, посадові особи державної лісової охорони мають право проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

#житомирщина #ліс #охорона #камери
Оголошення
live comments feed...