• Головна
  • У Житомирі пройде мистецька акція «Мистецтво порозуміння»
12:37, 6 грудня 2017 р.

У Житомирі пройде мистецька акція «Мистецтво порозуміння»

В Україні низький рівень толерантності до людей з інвалідністю. На прес-конференції, організованій з нагоди Всесвітнього дня дитини «Діти з інвалідністю в Україні: низький рівень толерантності та шляхи подолання проблеми», Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич відзначив таку неприємну тенденцію, яка панує в нашому суспільстві:

«Мене дуже вразили дві цифри з дослідження, проведеного ЮНІСЕФ, – 96 відсотків українського соціуму стверджують, що діти з інвалідністю заслуговують рівноправного місця і підтримки суспільства. Тобто теоретично наше суспільство усвідомлює, що до цих діток треба забезпечити позитивне ставлення. А на практиці тільки 13 відсотків населення готові сприймати дітей з інвалідністю як друзів, членів сім’ї, прийняти в спільноту здорових дітей. Така дистанція від 96 до 13 відсотків говорить про низький рівень толерантності суспільства в Україні у ставленні до дітей з інвалідністю».

Неготовність українців приймати та сприймати людей із особливими потребами зумовлює негативні тенденції у процесі їхньої маргіналізації. Небажання впускати людей з інвалідністю у наше «здорове» суспільне буття, наші колективи призводить до того, що вони проживають своє життя у вакуумі. Незважаючи на те, що суспільство ніби намагається робити певні кроки їм назустріч, ми продовжуємо сахатися і триматися від них осторонь.

Волонтери ГО«Берегиня Полісся» та ВГО«Центр підтримки громадських ініціатив» вирішили підтримати маленьких житомирян з інвалідністю і переконати їх у тому, що поряд із ними є люди, які хочуть із ними порозумітися, знайти спільну мову та потоваришувати. Місяць тому було оголошено про початок інклюзивної творчої акції «Мистецтво порозуміння», під час якої дітки створювали свої художні полотна, якими мали достукатися до душ один одного. В акції взяло участь більше 100 дітей із Житомира та Житомирської області. До цього мистецького проекту долучилися маленькі митці й з інших куточків України та навіть Канади. Більше 150 робіт дітей від 1 року і до 16 згодом будуть представлені на різних культурно-мистецьких локаціях нашого міста.

Усі учасники мистецької акції на підтримку дітей з інвалідністю 9 грудня о 13:00 годині зберуться для знайомства в Житомирській обласній бібліотеці імені Ольжича на солодку вечірку, де буде організовано спільний перегляд доброго мультфільма на тему толерантності та майстер-клас із виготовлення іграшок.

Проект «Мистецтво порозуміння» реалізується за сприяння ГО «Культурний ді@лог» та за фінансової підтримки програми «Активні громадяни» Британської Ради вУкраїні.

Контакти координаторів проекту «Мистецтво порозуміння»:

Сніжана Герасимчук: (096) 51 41542,

Ольга Маньковська: (067) 36 50 932,

Людмила Золотюк: (097) 37 64673.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #діти #інвалідність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...