• Головна
  • У Житомирі відбувся перший день шахового турніру
08:31, 7 грудня 2017 р.

У Житомирі відбувся перший день шахового турніру

6 грудня відбувся перший день історичного для міста Житомира турніру з шахів. Чоловіки грали перший тур змагання. Оскільки, тільки 5 грудня всі приїхали і, зважаючи на перший тур, варто було очікувати нічиї у всіх партіях(як це зазвичай буває).

Та учасники були налаштовані геть "не миролюбиво" і у всіх партіях після дебютів точилася жорстка боротьба.

Першими закінчили пара Віталій Бернадський і Михайло Олексієнко у нічию. Партія проходила в рівній боротьбі, і закінчилася прозаїчним туровим ендшпілем.

Наступними закінчили Валерій Нєвєров і Артур Фролов. Допустивши одну неточність в мітельшпілі Артур Фролов отримав гіршу позицію, і вже не зміг її врятувати, таким чином Валерій Нєвєров отримав першу перемогу на турнірі.

Пара Володимир Онищук і Валерій Гриньов, довгий час текла за мінімальної переваги білих, в Володимира була перевага в просторі, проте точною грою чорні могли утримувати трошки гіршу позицію, але груба помилка на 30-му ході позбавила чорних шансів на нічию, і вже двоє учасників мають по одному очку.

Напруженою була боротьба в парі Кіріл Шевченко і Ельдар Гасанов. Всю партію була рівна боротьба, і після повного розміну матеріалу на ферзевому фланзі суперники погодилися на нічию на 38-му ході.

Результативною і була пара АндрійВовк – Петро Голубка. Класика жанру різносторонні рокіровки і пішакова атака на різних флангах. На 21 ході Петро допустив неточність і подарував супернику додаткові темпи, в результаті мало не програв партію, та Андрій діяв не точно, і допустив консолідацію позиції чорних, а потім і вирішальний пішаковий набіг по флангу, 0-1 на користь Петра Голубки.

І найдовше грали Олександр Ковчан і житомирянин Ігор Випханюк. Всю гру тривала напружена і нервова боротьба, у Випханюка була трішки гірша позиція. І вже в глибокому ендшпілі перебуваючи у цейтноті Ігор не зміг втримати позицію, гірка поразка враховуючи, що нічия була так, близько. Варто також відмітити що партія тривала більше 5 годин.

Положення після першого туру:

Онищук В., Нєверов В., Голубка П., Ковчан О. по 1 очку

Бернадський В., Олексієнко М., Шевченко К., Нєверов В. 0,5 очка

Гриньов В., Фролов А., Вовк А., Випханюк І. 0 очок.

В другому турі (7 грудня) зустрінуться: Гриньов В. – Гасанов Е., Фролов А. - Шевченко К., Голубка П. - Неверов В., Олексієнко М. - Вовк А., Випханюк І. - Бернадський В., Онищук В. - Ковчан О.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться наофіційному сайті.

Нагадаємо, що Відкриття чемпіонату відбулось 5 грудня в Музеї космонавтики ім. С.П. Корольова.

Сергій Трохимишин, прес-аташе турніру

#житомир #шахи #турнір
Оголошення
live comments feed...