• Головна
  • У Житомирі судили кондуктора (ФОТО)
17:51, 5 вересня 2012 р.

У Житомирі судили кондуктора (ФОТО)

Сьогодні, 5 вересня у Житомирському будинку правосуддя відбулося друге слухання стосовно звільнення кондуктора, у сумці якої знайшли лишню гривню п’ятдесят.

Цезарія Прохніцька пропрацювала кондуктором на Житомирському трамвайно-тролейбусному управлянні рівно 9 років та 9 місяців. Зарекомендувала себе гарною, приємною та активною робітницею. Свої норми праці майже щодня перевиконувала. Колектив про Цезарію тільки гарне говорить - завжди усміхнена, дзвінка жінка, її в колективі так і прозвали «дзвіночок».

Під час мітингів, які відбувалися під стінами обласної ради у грудні минулого року, вже колишній кондуктор, можна сказати, організовувала людей боротися за своє . 
Нагадаємо, 21 грудня, працівники трамвайно-тролейбусного управління вийшли з протестами до Житомирської обласної ради стосовно того, що їм вже близько 5 місяців не виплачувалася зарплата.

Цезарія одна з активістів, яка давала коментарі журналістам.

Одразу ж після протестів, 23 грудня жінку звільняють з роботи.

- За мною вже давно слідкували в управлінні. Дивилися чи «метеликів» немає. Тобто чи не валяються у мене в салоні білети, чи я не забираю їх у людей, які виходять з тролейбуса. Та не було на чому ловити. Я людина чесна, - розповідає Цезарія Прохніцька.

Після поновлення роботи тролейбусів, ввечері у жінки забирають касу

Перерахування заробленого мало проводитися у присутності кондуктора, проте Цезарію не пустили до кабінета.

- Зазвичай, дві людини перераховують гроші один раз, якщо у них все сходиться у підсумку. І у мене зійшлося, але вони вирішили ще раз перерахувати, і знову зійшлося. Я їм кажу, у мене там все нормально, що ви так довго рахуєте? І за третім разом, вони нараховують лишню гривню п’ятдесят. Звільняють по статі і лишають 100% премії, - каже колишній кондуктор.

Це перший випадок в історії ТТУ, коли людину так просто звільнили за лишні гроші. Для прикладу, Церазія показала Репортерові Житомира протокол, яке керівництво вивішує щомісяця, і цим демонструє всім у кого скільки зайвих грошей нарахували, у кого не дорахували.

У Житомирі судили кондуктора (ФОТО), фото-1
У Житомирі судили кондуктора (ФОТО), фото-2


У протоколі чітко видно, що у деяких кондукторів нараховували лишні 2 гривні, три та й навіть шість, проте нікого ще не звільняли

Ще голова профспілки ТТУ Сергій Невмержицький розповідає, що буває й таке, що попадаються білети-двійники. Тобто, квиточок, який кондуктор дає пасажиру може мати однакові числа, і тут як не крути, а лишня гривня п’ятдесят точно при перерахунку каси. 
Після Цезарії з роботи звільнився ще один кондуктор. Жінку попередили, що наступна на звільнення буде вона.

- Ще до звільнення Цезарії, я знав, що її «пасуть». Тому що вона під час мітингів говорила, проте, що робиться. У ТТУ це не сподобалося, і вони вирішили її звільнити. Але там ще здається була підстава, тому що 2 рази рахували – все добре, а за третім разом знайшли 1,50, - розповідає голова профспілки Сергій Невмержицький.

Після третього перерахування каси, жінці одразу видали акт для того аби вона підписала, що у неї знайшли лишню 1,50.

- У них вже все завчасно було підготовлене, - каже Цезарія.

Сьогодні у судді колишній кондуктор відстоює свої права. Підтримати до зали суду її прийшли подруга-кондуктор, яка одразу за власним бажанням звільнилася після Цезарії. Голова профспілки Сергій Невмержицький та депутат міської ради, кандидат в народні депутати по №62 округу Микола Романюк.

У Житомирі судили кондуктора (ФОТО), фото-3


Цезарія Прохніцька вимагає справедливості та хоче аби в ТТУ скасували незаконний приказ про її звільнення, відновили на роботі, виплатили гроші за примусові «прогули» та виплатили кошти за заподіяну моральну шкоду

Суду, представники трамвайно-тролейбусного управління не надали жодних документів які вимагалися, а також довідку по зарплаті жінки, мотивуючи це все тим, що комп’ютер зламаний, і ніде роздрукувати. Наступне засідання перенесли на 19 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...