• Головна
  • У Житомирі відбувся другий день шахового турніру
08:43, 8 грудня 2017 р.

У Житомирі відбувся другий день шахового турніру

День фіналу чемпіонату України з шахів, уже виявив декілька лідерів, які згодом можуть спробувати відірватися від переслідувачів, та про все по порядку.

Першими закінчили коротку партію Володимир Онищук і Олександр Ковчан, рейтинг-фаворити турніру вирішили не ризикувати, воно і не дивно, по переду ще довга дистанція, а втрачати очки зараз ніхто не хоче. Тому, нічия і можливість краще підготуватися до наступних суперників.

Короткою також була партія Михайло Олексієнко – Андрій Вовк, враховуючи що був розіграний сицилійський захист, де після дебюту точилася гостра боротьба, та в мітельшпілі були розміняні ферзі, основна атакуюча зброя. А відтак нічия на 26 ході.

В партії Артур Фролов – Кіріл Шевченко був розіграний сицилійський захист, в якому в Кіріла є великий досвід, та Артур Фролов ставив постійно перед молодим суперником проблеми. В результаті партія тривала довго проте закінчилися у нічию.

Валерій Гриньов швидко оговтався від вчорашньої поразки і сьогодні вже сам з усіх сил атакував позицію Ельдара Гасанова. Чорні змогли вирішити в дебюті всі проблеми, проте, в мітельшпілі помилилися з вибором плану, програли пішака, і дозволили білим провести атаку. Результатом якої став виграний пішак і здвоєні пішаки по лінії «h» у чорних. І в результаті Валерій в ендшпілі реалізував свою перевагу і покращив свої позиції у турнірній таблиці.

Гіркою поразкою обернулася партія для Ігоря Випханюка проти Віталія Бернадського. Отримавши в дебюті перевагу Ігор не зміг точними ходами збільшити свою перевагу, на що Віталій віддав якість, за активну фігуру Ігоря і перевів партію в ендшпіль де переграв свого суперника.

Останніми закінчили грати Петро Голубка і Валерій Невєров. Була розіграна іспанська партія варіант Бреєра, та після дебюту позиція трансформувалася у закриту, і виявилося що Петро після декількох розмінів отримав два коня проти двух слонів у суперника. Це була позиція, де коні були сильніші за двох слонів. Виграна партія і 2 перемоги дали Петру одноосібне лідерство в таблиці.

Положення після другого туру:

  • Голубка П. – 2 очка,
  • Онищук В., Бернадський В., Ковчан О. по 1,5 очку,
  • Олексієнко М., Шевченко К., Нєверов В. Гриньов В., по 1 очку,
  • Гасанов Е., Фролов А., Вовк А. по 0,5 очка,
  • Випханюк І. 0 очок.

В третьому турі (8 грудня) зустрінуться:

Ковчан О. - Гриньов В., Бернадський В. - Онищук В., Вовк А. - Випханюк І., Неверов В. - Олексієнко М., Шевченко К. - Голубка П., Гасанов Е. - Фролов А.

Всі партії чемпіонатів України, результати, таблиці, коментарі та фоторепортажі дивіться наофіційному сайті.

Нагадаємо, що Відкриття чемпіонату відбулось 5 грудня в Музеї космонавтики ім. С.П. Корольова.

Сергій Трохимишин, прес-аташе турніру

#житомир #шахи #турнір
Оголошення
live comments feed...