• Головна
  • У Житомирі презентують виставку мотанок «Родинна лялька»
17:16, 11 грудня 2017 р.

У Житомирі презентують виставку мотанок «Родинна лялька»

13 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва відбудеться презентація виставки ляльки-мотанки «Родинна лялька».Представлені ляльки-мотанки — авторські вироби майстринь народної творчості Оксани Дедюль, Зінаїди Бугайчук.

Головним мотивом є збереження українських традицій, історичне вивчення технологій та створення традиційної української ляльки-мотанки.

У творчому доробку найрізноманітніші види лялечок: оберегові, ігрові та ляльки, приурочені до певних подій. Майстрині тісно співпрацюють з Житомирським обласним центром творчості, неодноразово брали участь в обласних, міських виставках традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва Житомирщини.

Авторка представлених робіт Оксани Дедюль проведе майстер-клас з виготовлення ляльки-брязкальця.

Працівник Житомирського центру творчості Надія Сегеда розповість, як долучаються майстрині до благодійних акцій, про знання і вміння, які вони щиро передають дітям, під час майстер-класів із виготовлення ляльки-мотанки.

Музичний супровід здійснить Валерій Березовський, сопілкар, член Асоціації майстрів народної творчості та ремесел «Берегиня», член обласної музичної спілки.

Початок о 12:00.

У 2017 році мої вироби були представлені на обласних та районних заходах – «Великодня ярмарка», «Всеукраїнський день вишиванки», «День Європи» (м.Житомир), «Лесині джерела» (м.Нов-Волинський), «Фестиваль льону» (с.Стремигород Коростенського раойну), «Пісенний спас» (м.Житомир), День Українського Прапора (смт.Черняхів), «Витоки Уборті медові» (Ємільчинський район), «Свято дерунів» (м.Коростень), «Купальські роси» (с.Немиренці Ружинського району), «Пані картопелька» (Овруцький район) та інших заходах.

Оксана Дедюль була серед тих, хто вишивав рушник, присвячений 200-річчю з дня народження геніального українського поета Т.Г. Шевченка, за що отримала Подяку від дружини Президента.

Також майстрині беруть активну участь у благодійних акціях, аукціонах, допомагають тяжкохворим, багатодітним сім’ям.

Валерій Березовський відроджує та створює нові народні музичні інструменти в яких поєднуються та зберігаються старовинні форми конструкції з удосконаленням сучасного їх звучання.Також він володіє грою на багатьох з них: сопілка, свиріль, окарина, ріжок, сурма, які сам виготовляє. Виховує та навчає молоде покоління музикантів.

Є членом Асоціації майстрів народної творчості та ремесел «Берегиня», член музичної спілки.

#житомир #мотанка #вистаавка
Оголошення
live comments feed...