• Головна
  • Відзавтра в лісгоспах Житомирщини запрацюють ялинкові базари
10:50, 14 грудня 2017 р.

Відзавтра в лісгоспах Житомирщини запрацюють ялинкові базари

Відзавтра в лісгоспах Житомирщини запрацюють ялинкові базари

В Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства запроваджуються додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період.

Рейдові бригади, створені із працівників лісгосподарських підприємств спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ патрулюють лісові масиви області, щоб уберегти хвойні насадження від браконьєрів.

Про це інформує прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Лісівники звертають увагу , що законнозаготовлені дерева мають самоклейну етикетку зі штрих-кодом, за яким можна визначити не лише легальність, а й місце походження деревця.Перевірити законність можна, ввівши номер з етикетки в електронну базу на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Натомість лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій. Адже розмір збитків у грудні-січні збільшується утричі.

Отже, за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні стягується шкода від 399 грн до 1806 грн в залежності від діаметру стовбура. Окрім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи - від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Отож незаконно зрубана ялинка обійдеться любителям легкої наживи мінімум 484 гривні, тоді як середня ціна легальної зеленої красуні в лісгоспах складає 40 гривень.На сьогодні лісогосподарські підприємства управління вже реалізували понад 35 тисяч штук новорічних ялин за ціною від 28 до 62 гривень.

#житомирщина #ялинковібазари
Оголошення
live comments feed...