• Головна
  • У Житомирі вшанували пам'ять ліквідаторів на ЧАЕС
13:20, 14 грудня 2017 р.

У Житомирі вшанували пам'ять ліквідаторів на ЧАЕС

Пам'ятні заходи пройшли сьогодні, 14 грудня.

31 рік тому роботи щодо подолання наслідків аварії на ЧАЕС завершилися здачею в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий убезпечив світ від радіоактивних відходів на аварійному реакторі. Тому 14 грудня в нашій державі встановлений як День вшанування ліквідаторів цієї катастрофи.

Біля чорнобильського меморіального комплексу Управління ДСНС України у Житомирській області відбулися урочистості із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Віддати данину пам’яті чорнобильцям до рятувальної служби завітали представники обласної та міської органів влади, пожежні - ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, громадськість міста та делегація викладачів з Японії, яка упродовж тижня перебуває з візитом на Житомирщині.

Гості поклали квіти до пам’ятника «Пожежним, які врятували світ» та меморіальних плит із іменами полеглих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

«Через горнило Чорнобиля пройшли 289 вогнеборців Житомирщини, 114 з яких вже немає в живих», - зазначив на урочистостях полковник у відставці Борис Чумак, керівник пожежної охорони області у 1986 році, а нині директор благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля», ліквідатор аварії на ЧАЕС.

За його словами, це була вкрай виснажлива і надзвичайно небезпечна робота: евакуйовували населення з міста Прип’ять та 30-кілометрової зони, проводили дезактивацію будівель та подавали воду на бетонування саркофагу, відкачували радіаційну воду з-під реактора. А через місяць після вибуху гасили надскладну пожежу кабелів у тунелях між 3 та 4 енергоблоками ЧАЕС.

Ціною власного життя та здоров’я вогнеборці врятували світ. Підтримати здоров’я ліквідаторів вже понад чверть століття допомагають японські благодійники.

Цього разу Житомирщину відвідало молоде покоління Японії - викладачі факультету дошкільної освіти університету Тойохаші Содзо та факультету розвитку дитячої творчості коледжу Айзу. Вони проводять творчі майстер-класи серед українських дітей і залишилися ще на один день, аби вшанувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Гості були вражені, що так широко пам'ять вшановується і через 30 років після аварії та подякували рятувальникам за подвиг. А приймаючій стороні - благодійним фондам «Заложники Чорнобиля» та «Пожежні Чорнобиля» - за можливість відвідати постраждалі від аварії регіони. Адже це дає змогу побачити проекцію майбутнього після аварії на АЕС для Фукусіми: як виглядає сьогодні Прип’ять, таке майбутнє, на їх думку, очікує через 30 років і префектуру Фукусіму.

Від Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та органів цивільного захисту 7 чорнобильців отримали грамоти, та ще 20 – фінансову допомогу від благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля».

По завершенню урочистостей для ліквідаторів було влаштовано обід, на якому згадали померлих та поділилися спогадами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #чаес #вшанування #ліквідатори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...