• Головна
  • У Житомирі відбувся турнір з бочча
18:14, 17 грудня 2017 р.

У Житомирі відбувся турнір з бочча

15 грудня ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» провів вже в друге відкритий міський турнір з бочча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату з нагодиМіжнародного дня людей з інвалідністю

Змагання відбулися у спортивній залі Житомирського вищого професійного-училища-інтернат (ЖВПУ-і). У змаганнях взяли участь 24 спортсмени із ЖВПУ-і, спортсмени на візках із Бердичівського, Пулинського та Брусилівського районів, ЖРЦ«ІНВАСПОРТ».

ЖРЦ «ІНВАСПОРТ» в черговий раз наголосив нарозвитку даного паралімпійського виду спорту в Житомирській області і в Україні, про включення до бюджетного запиту 2018 року ЦЕНТРУ до Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА набору комплекту з БОЧЧА, оскільки один комплект, який сьогодні існує в Житомирі належить управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради і є затребуваний іншими організаціями, установами, закладами та клубами міста серед людей з інвалідністю.

Було наголошено про формування збірної команди Житомирської області для запланованої, відповідно до Календарного плану спорту людей з інвалідністю Житомирської області на 2018 рік, участі на Чемпіонаті України з БОЧЧА.

З метою заохочення та відзначення учасників турніру нагородження проводились у наступних номінаціях:

  1. Уномінації «Жага до перемоги» кращими були:

  • І місце – Нестерчук Іван (ЖВПУ-і);

ІІ місце – Обшта Наталія (ЖРЦ «Інваспорт»);

ІІІ місце – Савіцька Марія (ЖВПУ-і).

  1. Уномінації «Сила духу» кращими були:

  • І місце – Осіпчук Марта (ЖВПУ-і);

  • ІІ місце – Миронюк Роман (ЖРЦ «Інваспорт»);

  • ІІІ місце – Баль Анна (Брусилів);

  1. Абсолютними переможцями ТУРНІРУ З БОЧЧА стали:

- І місце – Підкаура Едуард (ЖВПУ-і);

- ІІ місце – Баль Сергій (Брусилів);

- ІІІ місце – Нестерчук Іван (ЖВПУ-і).

Судівською колегією були визначено кращого гравця ТУРНІРУ З БОЧЧА – це СЕРГІЙ ЛЕБІДЬ(Пулинський р-н), який отримав спеціальний приз від ЖРЦ «ІНВАСПОРТ».

Свої сили у БОЧЧІ спробував і наш чемпіон світу з шашок Олександр Гонгальський, який був в захваті від гри і висловив бажання й надалі брати участь, однак для цього йому все ж таки необхідне додаткове обладнання.

Всі учасники змагань отримали дипломи та медалі від управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та смаколики, переможці та призери подарункові новорічні подарунки від ТМ«ЖИТОМИРСЬКІ ЛАСОЩІ».А абсолютним переможці серед чоловіків і жінок отримали кубки «Ніку переможця».

За матеріалами ЖРЦ «ІНВАСПОРТ»

Довідково:

Після того, як Бочча була внесена до переліку паралімпійських ігор для людей з інвалідністю, її правила були приведені до єдиного знаменника і розрізняються лише в залежності від категорій гравців. Так як в грі беруть участь люди з інвалідністю з проблемами опорно-рухового аппарату різної тяжкості, для деяких категорій дозволяється використання спеціальних пристосувань для вкидання м'яча (жолоб) і навіть допомога асистента.

Для людей, які мають складні травми, - це один із найдоступніших видів спорту. Це — особливий вид спорту, який поєднує елементи петанку, боулінгу та керлінгу і призначений для людей із важкими ураженнями опорно-рухового апарату.

Бочча - це гра з набором м'ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору (Джек або Джек-бол), що входить до переліку паралімпійських видів спорту для людей з інвалідністю.

#житомир #бочча #турнір
Оголошення
live comments feed...