• Головна
  • У Житомирі відзначили фіналістів чемпіонату України з шахів
09:04, 18 грудня 2017 р.

У Житомирі відзначили фіналістів чемпіонату України з шахів

З 05 по 17 грудня в Житомирі відбувалася історична подія - вперше з 1977 року наше місто приймало Фінал чемпіонату України з шахів. Визначено чемпіонів.

У змаганнях взяли участь 12 кращих шахістів та 10 кращих шахісток України. Житомирщину на змаганнях представляв майстер спорту, 7-разовий чемпіон області, голова Житомирської шахової федерації «Інтелект» Ігор Випханюк.

Відкриття змагань серед чоловіків відбулося 05 грудня у музеї космонавтики ім. С.П. Корольова. Через два дні у готелі «Україна» відбулось відкриття змагань серед жінок.

17 грудня відбувся підсумок змагань.

Закриття розпочалося з вручення почесних грамот від Кабінету Міністрів України Наталії Жуковій і Інні Гапоненко.

На закритті учасників нагороджували і вітали президент Федерації шахів України Віктор Капустін, перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, президент федерації шахів Житомирської області Артем Сачук, також з заключним словом виступали головні судді змагання міжнародні арбітри Олег Товчига і Леонід Боданкін. Крім того з вітальним словом виступали начальник управління сім’ї, молоді і спорту обласної ради Світлана Гресь, заступник начальника управління сім’ї, молоді і спорту міської ради Віктор Малюта.

Новим чемпіоном України став молодий міжнародний майстер з Івано-Франківщини Петро Голубка, набравши 8 очок з 11 можливих. Петро проявив стійкість характеру, залізну витримку і волю до перемогу, продемонструвавши чемпіонську гру протягом всього турніру. Стільки ж набрав і в Володимир Онищук міжнародний гросмейстер з Івано-Франківська, та за додатковими показниками він став другим, очки у нього відібрав житомирянин Ігор Випханюк, в останньому турі, чим і забезпечив перше місце Голубці. Третім став міжнародний гросмейстер Олександр Ковчан  з Харкова.

Чемпіонкою України стала міжнародний гросмейстер Юлія Осьмак, яка в останньому турі зуміла зіграти у нічию з Ольгою Бабій. Весь турнір суперниці йшли нога в ногу, і довгий час не зрозуміло було хто ж переможе, але в очній зустрічі Юлія проявила бійцівський характер і змогла обіграти свою досвідчену суперницю. Третьою стала міжнародний гросмейстер Наталія Жукова.

#житомир #шахи #чемпіонат #фінал
Оголошення
live comments feed...