• Головна
  • Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю
08:28, 26 грудня 2017 р.

Житомирщина – шоста у всеукраїнському рейтингу з працевлаштування осіб з інвалідністю

Такі дані були озвучені під час круглого столу «Працевлаштування осіб з інвалідністю: актуальні проблеми та стратегія їх розв’язання в 2018 році», який відбувся в обласному центрі зайнятості. Так, за 11 місяців 2017 року на Житомирщині за сприяння служби зайнятості отримали роботу 712 людей з обмеженими фізичними можливостями. Більше працевлаштованих осіб з інвалідністю – у Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій, Хмельницькій і Полтавській.

Обговорення актуальних питань забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю на Житомирщині відбулося за участі заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович,заступника голови – керівника апарату Житомирської обласної державної адміністрації Олексія Ясюнецького, директора Житомирського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів Ярослава Возного, директораобласного центру зайнятості Галини Корінної,керівників підприємств,навчальних закладів та соціальних партнерів.

Як повідомила учасникам зібрання Г.Корінна, кількість звернень людей з інвалідністю до служби зайнятості щорічно зростає. Якщоу 2006 році звернулось 792 особи з вадами здоров'я, то за 11 місяців 2017 року допомоги у працевлаштуванні потребували майже вчетверо більше таких клієнтів – 3003 особи. Питання реалізації людьми з обмеженими можливостями свого права на працю набуло ще більшої актуальності в останні роки, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції.

  • Події на Сході країни додали в області 629 інвалідів війни, а більше 900 наших земляків було поранено – поінформувалазаступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Світлана Бойм.-Ми маємо дбати про долю людей, які в сучасних умовах стали інвалідами. Питання професійної їх адаптації надзвичайно важливе.Вона розповіла, що відповідно до прийнятої у 2015 році постанови Кабінету Міністрів, яка передбачає організацію соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції за кошти Державного бюджету, впродовж двох років 833 бійці в області пройшли навчання на курсах водіїв. Ще близько 370 пройдуть таке навчання до кінця нинішнього року. Окрім водіїв, учасники АТО проходили підвищення кваліфікації на курсах іноземних мов. Наразі маємо військовослужбовців, які після вдосконалення знань англійської мови, супроводжують нині іноземні делегації, зокрема ООН. С.Бойм також зазначила, що зараз вивчаються можливості вищих навчальних закладів Житомира щодо розширення спеціальностей для професійної адаптації колишніх бійців.

- Виконання нормативу працевлаштування людей з інвалідністю на Житомирщині складає 160 відсотків – зазначає директор обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів Ярослав Возний. Він уточнив: в області проживає близько 104 тис. осіб з інвалідністю. Відповідно до законодавства про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, який передбачає 4% квоту на їх працевлаштування, зайнятими мають бути близько 8,5 тис. людей з вадами здоров’я. Фактично ж працюють 13,5 тис. таких осіб. Це означає, що в цілому підприємства, установи й організації області йдуть назустріч у питаннях працевлаштування цієї особливої категорії. Разом з тим, існує й чимало проблем: низька заробітна плата у пропонованих вакансіях для інвалідів, не забезпечена доступність до місць роботи, а питання роботи на дому чітко не врегульовано на законодавчому рівні.

Заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович під час обговорення стратегічних питань залучення до праці осіб з інвалідністю зробила акцент не на законодавчих змінах, а на соціальній відповідальності бізнесу й кожної людини.

Учасниками круглого столу за результатами обговорення були напрацьовані пропозиції до міністерства соціальної політики щодо запровадження низки регулюючих та стимулюючих механізмів активізації та прискорення процесу працевлаштування осіб з інвалідністю. Йдеться, зокрема, про компенсацію роботодавцям, які працевлаштовуватимуть безробітнихз числа осіб з інвалідністю та військовослужбовців, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, у розмірі від 25% до 50% фактичних витрат на оплату праці таких працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #праця #інвалідність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...