• Головна
  • У Житомирі відбудеться презентація проекту «Емігрантки»
10:13, 5 лютого 2018 р.

У Житомирі відбудеться презентація проекту «Емігрантки»

У Житомирі відбудеться презентація проекту  «Емігрантки»

6 лютого о 17:00 годині у Gnatyuk Art Center (вул. Велика Бердичівська, 20) відбудеться презентація міжнародного канадсько-українського фотопроекту «Емігрантки», представленому Незалежною Медіа Платформою «НАШІ» (Канада).

Автори проекту - Устина Стефанчук, Оксана Шишина-Ковалик, фотограф - Назар Цюрпіта.

Організаторами презентації в Житомирі є ГО «Скриня корисних справ». 

Модератор: Сергій Твардовський.

Мета презентації -ініціювати публічну дискусію довкола теми еміграції українських жінок та їхнього досвіду життя/праці за кордоном.

На презентацію запрошені представники роботодавців, державних органів та представники громади, яким небайдужі проблеми сьогодення.

Фотопроект являє собою 20 авторських фото сучасного урбаністичного простору, на тлі якого зображені українські емігрантки в національних строях. Український костюм символізує їхню сутність, культурну приналежність, а також весь позитивний і негативний досвід, привезений з дому. Окремою частиною є реальні історії з життя емігранток. Разом вони покликані дати розуміння наскільки далекі можуть бути очікування від реальності під час перебування за кордоном, підняти проблему адаптації.

Інформаційна довідка

Проект «Емігрантки» – про і для жінок-емігранток, історії з життя нашого власного, найближчих подруг, зовсім незнайомих жінок, дівчат і поважних пань, з різних обставин та міст, яких об'єднує бажання поділитися своїм еміграційним досвідом, щоб дати розуміння того, наскільки різні очікування і реальність, як самотньо може бути в чужому просторі, і чому не усе привезене з дому виявляється корисним, а дещо, навіть руйнівним. Адаптація до незнайомого світу не буває безболісною, для жінки це накладає свої особливі контексти і виклики. Стереотипне сприйняття жінки зовнішнім світом (іноземцями, українцями різних хвиль еміграції, рідними вдома) та очікування і вимоги до себе самої, які нерідко є наслідком першого.

Цей проект про людяність та жіночу солідарність. Те, що ваша знайома-подруга-мама мовчить про свій сумний досвід перебування за кордоном, не означає, що з нею це не відбувалося. Це може бути її сьогоднішньою реальністю. Більшість жінок, які погодилися поділитися своїми історіями ніколи не розповідали про це своїм рідним, «бо встидно». Проект покликаний, мабуть, насамперед сказати, що жодна з нас не самотня у своїх переживаннях. А ще це заклик до потенційних емігрантів бути більш інформаційно обізнаними та психологічно готовими.

Проект представлений авторськими фотографіями сучасного урбаністичного простору, на тлі якого зображені українські емігрантки в національних строях, та писаними реальними історіями з життя емігранток. Обидві частини є окремими розповідями самі в собі. Український костюм на фотографіях символізує сутність жінок, культурну приналежність, а також весь позитивний і негативний досвід, привезений з дому. Фото-частина проекту знімалася в Канаді, але мова йде про досвід українок з різних країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #Емігрантки #проект #канада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...