• Головна
  • «Лікарі без Кордонів» нададуть підтримку пацієнтам Житомирського протитуберкульозного диспансеру
14:34, 6 лютого 2018 р.

«Лікарі без Кордонів» нададуть підтримку пацієнтам Житомирського протитуберкульозного диспансеру

«Лікарі без Кордонів» нададуть підтримку пацієнтам Житомирського протитуберкульозного диспансеру

Незалежна гуманітарна медична організація Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» підписала з органами охорони здоров'я у Житомирській області договір, спрямований на надання підтримки у лікуванні хіміорезистентного туберкульозу (ХР ТБ).

MSF, Управління охорони здоров'я Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирська обласна рада і Обласний протитуберкульозний диспансер Житомирської обласної ради 6лютого підписали Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким сторони співпрацюватимуть задля зменшення смертельних випадків, спричинених ХР ТБ в області та зниження ризиківподальшого поширення захворювання.

Україна - одна з країн, що найбільше постраждала від мультирезистентних форм туберкульозу (МР ТБ). Чверть нових випадків захворювання на туберкульоз в Україні в 2016 становили випадки МР ТБ,що не піддається звичному лікуванню. В той же час, за попередніми оцінками половина людей хворих на МР ТБ в Україні залишаються без діагностики та лікування, що робить цю хворобу серйозною проблемою громадського здоров'я у країні.

У 2018 році MSF розпочне підтримку пацієнтів в Житомирському протитуберкульозному диспансері, надаючи якісні діагностичні тести та лікування. Організація працюватиме разом з регіональним органом охорони здоров'я з метою моніторингу та оцінки пацієнтів, хворих на ХР ТБ і тих, які мають ко-інфекцію ХР ТБ/ВІЛ. Така підтримка, у співпраці з органами охорони здоров'я, буде продовжена протягом 2019-2020 рр.

Організація вже почала благодійну передачу діагностичного обладнання в Житомирську лікарню, включаючи спеціальні бактерицидні лампи для відділення педіатрії, з метою покращення заходів інфекційного контролю. Подальші пожертвування обладнання для поліпшення діагностичної спроможності мікробіологічної лабораторії та біохімічних досліджень мають важливе значення для діагностики пацієнтів та подальшого лікування.

Експерти MSF також проводитимуть тренінги для медичного персоналу згідно з провідними міжнародними практиками лікування ХР ТБ, а у березні повинна розпочатись реконструкція аптеки лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #лікарібезкордонів #туберкульоз #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...