• Головна
  • У Житомирській області розпочато місячник профілактики туберкульозу
14:05, 28 лютого 2018 р.

У Житомирській області розпочато місячник профілактики туберкульозу

В Житомирській області відбувається поступове зниження показників захворюваності на туберкульоз, смертності від цієї хвороби.

На диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах області перебуває 4123 хворих на туберкульоз, у т. ч. 172 дітей.

За статистичними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, Житомирська область входить у п’ятірку регіонів з високими показниками розповсюдження туберкульозу, що свідчить насамперед про напружену епідемічну ситуацію, стале проведення значних обсягів профілактичних оглядів з метою виявлення туберкульозу.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик зазначив, що у 2017 році з метою виявлення нових випадків туберкульозу проведено 530,0 тис. флюорографій, понад 5,0 тис. мікроскопічних досліджень мокротиння, туберкулінодіагностикою охоплено 84,8 тис. дітей.

У залежності від результатів тесту медикаментозної чутливості туберкульоз поділяють на чутливий та хіміорезистентний.

Чутливий до протитуберкульозних препаратів туберкульоз лікується протягом шести місяців.

Хіміорезистентний, стійкий до протитуберкульозних препаратів туберкульоз лікується від 12 до 20 місяців. Найдовше лікується так званий мультирезистентний туберкульоз (мікобактерія стійка щонайменше до двох препаратів – ізоніазиду, рифампіцину) та туберкульоз із розширеною резистентністю (мікобактерія стійка до ізоніазиду, рифампіцину, фторхінолонів, аміноглікозидів).

Мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) переважно виникає внаслідок нерегулярного прийому протитуберкульозних препаратів або внаслідок інфікування в процесі спілкування з хворим.

У Житомирській області зареєстровані непоодинокі випадки туберкульозу, які викликані мікобактерією туберкульозу, стійкою до всіх протитуберкульозних препаратів.

Лікування туберкульозу здійснюється під безпосереднім контролем медичного працівника та керівництвом лікаря-фтизіатра, потребує від хворого максимум зусиль для завершення всього призначеного курсу лікування. Нерегулярний прийом протитуберкульозних препаратів, недотримання термінів лікування призводять до реактивації туберкульозного процесу та призначення нового (повторного) курсу лікування.

06 лютого 2018 р. незалежна гуманітарна медична організація «Лікарі без кордонів», управління охорони здоров’я, обласна державна адміністрація, обласна рада, обласний протитуберкульозний диспансер підписали Меморандум про взаєморозуміння, який спрямований на подолання хіміорезистентного туберкульозу в області шляхом використання нових протитуберкульозних препаратів «Бедаквілін», «Деламанід».

Організація «Лікарі без кордонів» передала в обласний протитуберкульозний диспансер лампи УФО, люстри-вентилятори, концентратори кисневі медичні на 1 809,0 тис. грн, розпочала ремонт приміщення для лікарняної аптеки.

В подальшому планується ремонт і розширення мікробіологічної лабораторії, закупівля нового дороговартісного лабораторного обладнання для діагностики туберкульозу, поставки нових протитуберкульозних препаратів для лікування хворих, проведення тренінгів для медичних працівників фтизіатричної служби області. «Лікарі без кордонів» планують працювати в Житомирській області до 2020 року включно.

В поточному році Благодійний фонд «Нехай твоє серце б’ється» реалізує в Житомирській області проект «Забезпечення ДОТ та психосоціального супроводу пацієнтів з ТБ, ХРТБ, ВІЛ/ТБ на амбулаторному етапі», метою якого є забезпечення контрольованого лікування на амбулаторному етапі, проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням, надання соціальної підтримки хворим на туберкульоз. Послугами передбачається охопити понад 630 пацієнтів, у т.ч. 276 з ХРТБ. Вартість проекту – понад 8,0 млн грн.

Єдиний спосіб подолання туберкульозу – це консолідація зусиль громадськості та державних структур усіх рівнів, підприємств усіх форм власності в питаннях організації протитуберкульозних заходів: профілактики, діагностики, лікування туберкульозу.

Саме тому в області протягом місяця (з 26 лютого по 24 березня) триватиме акція профілактики туберкульозу. Тема цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня – «Потрібні лідери для світу без туберкульозу». Управління охорони здоров’я проводить цю акцію вже 5 рік поспіль. У рамках заходу передбачено проведення масових та групових заходів, використовуючи для цього можливості засобів масової інформації, Інтернет-видань, поширюючи соціальну рекламу та різноманітні санітарно-просвітницькі матеріали з інформацією про здоровий спосіб життя, попередження захворювання на туберкульоз та асоційовані із ним соціально небезпечні хвороби. Цим ми можемо значно вплинути на суспільну свідомість наших співвітчизників в їх ставленні до туберкульозу та до хворих на туберкульоз.

Лікарі закликають жителів області пройти профілактичне обстеження (флюорографія, туберкулінодіагностика, дослідження мокротиння) і в разі виявлення захворювання на туберкульоз пройти повний курс лікування, щоб повернутися до соціально-активного і здорового життя.

Обласний медичний центр

здоров’я та спортивної медицини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #туберкульоз #лікарібезкордонів #допомога #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...