• Головна
  • Житомирян поступово привчають сортувати сміття
08:25, 28 вересня 2012 р.

Житомирян поступово привчають сортувати сміття

В Житомирі розпочата робота із впровадження Програми роздільного збору побутових відходів на 2012-2016 роки. Про це 0412 інформує Управління житлового господарства міської ради.

Так, як і передбачено рішенням міської ради, сміттєзбиральні майданчики вже облаштовуються перевізниками ТПВ. Так, якщо завітати на вулицю Мануїльського, 85, то можна переконатись, що наші мешканці вміють і можуть пра­цювати по сучасному. Якщо рані­ше за цією адресою було стихійне звалище з пакетів та мотлоху, то нині там збудовано май­данчик для контейнерів зі збору побутових відходів з металевих профілів, під накриттям. Також є зручний заїзд для транспорту підприємства-перевізника і встановлено нові контейнери. Таких впорядкованих майданчиків налічується вже 8. На сьогодні для потреб мешканців 1368 житлових будинків визначено 345 сміттєзбірних майданчиків, на яких встановлено 1251 контейнер.

За останні три місяці на 47% сміттєзбірних майданчиків міста вже встановлено спеціалізовані контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів. Робота у даному напрямку продовжується і після забезпечення усіх майданчиків для збору ТПВ контейнерами для відокремлення полімерів (жовтого кольору) підприємствами-перевізниками будуть встановлюватись спеціалізовані контейнери для збору скла (зеленого кольору), а також в подальшому (червоного кольору) для більш небезпечних відходів (ртутні термометри, батарейки живлення, люмінесцентні лампи тощо).

Також у 2013 році заплановано влаштування на території КВЖРЕПів спеціалізованих прийомних пунктів з прийому вторинної сировини (відсортованих побутових відходів) де городянам, які здаватимуть вторинну сировину, видаватимуть ваучери, які враховуватимуться при оплаті за послуги КВЖРЕПу.

Наразі на міському полігоні по захороненню ТПВ працюють дві бригади із сортування відходів, у їх розпорядженні два гідравлічні преси з упаковки пластикових пляшок. Згідно із програмою ще в поточному році для потреб КАТП-0628 заплановано придбати бульдозер і сміттєвоз.

Також вже у 2015 році на міському полігоні по захороненню ТПВ заплановано влаштування сортувальної лінії з відбором вторинної сировини, що дозволить значно зменшити навантаження на полігон, а також дозволить проводити поступове сортування вже захоронених побутових відходів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...