
12:20, 6 березня 2018 р.
Як здійснюватиметься весняний призов на Житомирщині
З 1 березня на Житомирщині розпочався весняний призов громадян на строкову військову службу. У квітні-травні планується призвати близько 600 осіб.
Про це повідомив заступник голови ОДА Ярослав Лагута 5 березня під час брифінгу з питань призову.
«Указом Президента України дано старт весняної призовної кампанії 2018 року з 1 березня. Підлягає виклику у військові комісаріати області 19 тисяч 354особи. Планується загалом призвати близько 600 осіб. Призову у військові частини підлягають ті юнаки, які досягли 20 років і мають не більше 27 років. І що головне – строковиків не направляють у зону АТО», – зазначив Ярослав Лагута.
За словами заступника Житомирського обласного військового комісара Олександра Реця, Державна прикордонна служба знову набирає строковиків, тому у цьому році кілька десятків юнаків потраплять саме до прикордонників. Більша частина піде у ЗСУ, Національну гвардію і Державну спеціальну службу транспорту.
«Призов буде здійснюватися через призовні комісії. Спочатку юнаки направляються до навчальних центрів для первинного навчання, після чого будуть направлені до військових частин. Вони набудуть військово-облікових спеціальностей. Термін проходження служби – 1,5 роки, для тих, хто має вищу освіту – 1 рік», – розповів Олександр Рець.
При призові юнаки отримують грошову допомогу у розмірі 3,5тис.грн. Вони перебувають на повному державному утриманні, а також щомісяця для додаткових потреб юнаки отримуватимуть 154-245грн. При звільненні у запас їм виплачується вихідна допомога у розмірі від 1332 грн до 5960грн залежно від посади. Під час проходження служби військові-стороковики також можуть отримати відпустку до 10 днів. У разі призову за юнаками зберігаються місце навчання та місце роботи.
Заступник начальника відділу комплектування та призову, підготовки до військової служби обласного військового комісаріату, майор Лазаренко повідомив, що призовники, яким надійшла повістка для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці вдесятиденний строкз дня початку призову (до 10 березня).
За неявку до військового комісаріату на проходження комісії на особу накладається штраф від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вдруге – від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів), а також за неявку для відправлення безпосередньо у військову частину передбачено обмеження волі на строк до 3-х років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:49
Вчора
20:55
17 березня
ТОП новини
Оголошення
09:46, 16 березня
09:20, 7 березня
09:46, 16 березня
09:20, 7 березня
09:46, 16 березня
live comments feed...