На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу

1700 сосен та дубів висадили вчора представники засобів масової інформації Житомирщини на лісовій ділянці Степанівського лісництва Лугинського держлісгоспу АПК. Таким чином мас-медійники створили вже девяту ділянку «свого», «журналістського» лісу.

Цього року день, вибраний для садіння співпав з Днем Чорнобильської трагедії. «І це є символічним, - переконана Олена Денисюк, кореспондент газети «Час+», адже ми сьогодні садимо ліс на землі, яка постраждала від цієї страшної аварії. Сподіваємося, що це буде нашим маленьким внеском у відродження цього краю».

Аби садіння проводилося професійно та сінці добре прижилися – журналісти садили їх в парі з лісівниками. А лісничий Степанівського лісництва Ярослав Стужук ділиться з гостями секретами:

«Дуб червоний гарно себе почуває на таких грунтах, однак не варто нехтувати правилами садіння. Особливо слідкуємо, щоб біля кореня не було повітряної подушки – це для приживлюваності молодого дерева велика перешкода».

Не лише доброю традицією, а життєвою потребою стало щорічне садіння лісу для редактора інтернет-видання «Репортер» Сергія Фещенка.

«Відтак, я вдячний лісівникам за те, що дають мені таку можливість - взяти участь у створенні лісу для майбутніх поколінь».

«Фактично, сьогодні ми вже завершуємо весняне садіння лісу, - каже директор ДП «ЛДЛАП«Лугинський держлісгосп АПК» Ігор Бегійович. – Отож вдячні журналістам, що не лише цікавляться проблемами лісівників, а й готові докласти рук у прямому розумінні слова, аби наш край був багатим лісами. Для цієї ділянки ми обрали садивний матеріал сосни звичайної і дуба червоного. Червоний дуб, а його ще називають канадським, має вік стиглості 60 років, на відміну від звичайного, який досягає зрілості у 100-120 років. Крім того, червоний більш стійкий до ураження шкідниками і до нинішніх кліматичних умов. Та і в протипожежному плані стане своєрідною буферною смугою для хвойних насаджень».

Насамкінець, журналісти взяли зобов’язання створити ділянки «журналістського» лісу у кожному держлісгоспі Житомирщини.

Додамо, що впродовж весни лісогосподарські підприємства Житомирського обласного управління провели садіння та висівання лісу площі 3875 га, що становить 107 % до завдання весни та 99,4 % до завдання року.

Середня вартість створення 1 гектара лісових культур складає 4,5 тис.грн.

На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-1 На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-2 На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-3 На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-4 На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-5 На Житомирщині журналісти висадили ще одну, вже 9-у, ділянку лісу, фото-6

Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ

житомирщина ліс журналісти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі