• Головна
  • У Житомирському університеті імені Івана Франка проходили «дні польської науки»
14:46, 26 жовтня 2012 р.

У Житомирському університеті імені Івана Франка проходили «дні польської науки»

Протягом двох тижнів у Житомирському державному університеті імені Івана Франка проходили «дні польської науки», інформує прес-служба Міносвіти і науки.

Як повідомляє прес-центр університету, «дні польської науки» обʼєднали два заходи міжнародного масштабу: науково-практичну конференцію «Становлення і розвиток науково-педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи» та наукову конференцію, присвячену 200-річчю з дня народження велетня польсько-української культури й літератури Юзефа Ігнація Крашевського.

В обох конференціях взяли участь провідні вчені НАПН України, засновники відомих науково-педагогічних шкіл багатьох університетів України, Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща), університету імені Марії Складовської-Кюрі (м. Люблін, Республіка Польща), Шльонського університету (м. Катовице, Республіка Польща), Інституту польської літератури Варшавського університету, Інституту «Схід – Захід» Бялостоцького університету, Інституту літературних досліджень Польської академії наук, Інституту польської філології Академії ім. Я. Длугоша в Ченстохові та інших зарубіжних університетів та центрів.

«Кількаденні наукові конференції, які проходили в  університеті засвідчують, що ЖДУ імені Івана Франка має тісні українсько-польські стосунки. Приємно, що такі заходи не залишаються поза увагою Посольства Республіки Польща, Представництва Республіки Польща в Україні, а деколи й керівництва воєводств Республіки Польща. Так, відзначимо, що одна із нещодавніх конференцій (до 200-річчя з дня народження Юзефа Крашевського) пройшла під патронатом Маршалка Сенату Республіки Польща Богдана Борусевича та Маршалка Сілезького воєводства Адама  Матусєвича. Такі речі мають важливе значення у розвитку міжнародної співпраці університету, обміну науковими ідеями, оскільки засвідчують важливість того, що ми робимо.» - прокоментував події ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Зазначимо, що найрезонантнішою була Міжнародна науково-практична конференція «Становлення і розвиток науково-педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи», оскільки на ній обговорювалися проблеми та перспективи становлення розвитку наукових шкіл в Україні та за рубежем, обґрунтовувалися методологічні засади, функції, зміст, форми і напрями діяльності наукових шкіл.

Ректор ЖДУ імені Івана Франка, професор Петро Саух у вітальному слові та грунтовній доповіді «Феномен наукової школи в контексті реалій сучасної науки» окреслив модель наукової школи в контексті вимог постнекласичної науки й сучасного інноваційного суспільства, визначив основні структурні елементи сучасної наукової школи, як і забезпечують її ефективність та результативність.

Лейтмотивом конференції була ідея, що сучасна наукова школа (як неформальне об’єднання в університетах) є найефективнішим осередком інноваційних процесів як в Україні, так і за її межами. Учасники конференції міжнародного масштабу познайомилися з інноваційними проектами наукових шкіл ЖДУ імені Івана Франка, відвідали гімназії, коледжі (Радомишль, Володарськ-Волинський, Новоград-Волинський), що входять в університетський навчально-виховний комплекс «Полісся».

За результатами роботи конференції видано збірник наукових праць його учасників «Становлення і розвиток науково-педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...