• Головна
  • «Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом у Житомирській області
10:16, 16 липня 2018 р.

«Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом у Житомирській області

Міжнародна незалежна гуманітарна медична організація «Лікарі без Кордонів»/Médecins Sans Frontières(MSF) розпочала лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом (ХР ТБ) в рамках пілотної програми в Житомирській області.

У співпраці з Житомирським обласним протитуберкульозним диспансером «Лікарі без Кордонів» провели діагностику для першої групи пацієнтів та розпочала їхнє лікування за допомогою короткострокового курсу, рекомендованого в останній настанові Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

ХРТБ – серйозна проблема громадського здоров’я в Україні. Станом на січень 2018 рокуу країні зареєстровано понад 349000 людей, хворих на туберкульоз, з яких у 8000 – ХР ТБ, тобто такі, що не піддаються стандартному лікуванню туберкульозу. Однак ефективне лікування ХР ТБ не було легкодоступним в Україні.

«Набагато коротший за звичайний 24-місячний режим лікування ХР ТБ короткотривалий курс пропонує таку ж або навіть вищу ефективність, ніж традиційний довготривалий курс, і дозволить нашим пацієнтам закінчити лікування лише за дев'ять-дванадцять місяців, – говорить д-р Марве Дечавез Дука, медичний референт проектуMSFу Житомирі. – Наша програма ставить фізичне та психічне благополуччя пацієнтів в центр їхнього лікування».

Фото:©MSF

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #туберкульоз #лікування #лікарібезкордонів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...