• Головна
  • У водоймах Житомирщини почастішали випадки загибелі риби
Коментар
13:29, 17 липня 2018 р.

У водоймах Житомирщини почастішали випадки загибелі риби

Коментар

Почастішали випадки загибелі водних живих ресурсів у різних куточках країни. І це при тому, що цього літа не було ще тривалий час аномальної спеки, при якій різко зменшується рівень розчиненого у воді кисню, в результаті чого настають задушливі явища у риби.

З початку року масовий мор риби стався в Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Полтавській областях. Не оминула трагедія стороною і Житомирщину. 

Про це повідомляє прес-служба Асоціації рибалок України.

Ось тільки деякі тривожні факти:

• В р. Гуйва, що поблизу ДП «Коростишівський спиртовий комбінат» було встановлено, що вода стала мутно-зеленого кольору і придбала різкий неприємний запах. Крім цього, було виявлено загиблу рибу в кількості 8 527 примірників (плітка, окунь, краснопірка, щука, уклейка, судак і карась). На підставі Акта обстеження берегової лінії р. Гуйва фахівцями Житомирського рибоохоронного патруля були розраховані прямі збитки від втрати потомства в сумі 2 374 963 грн.

• В Блакитному озері сталася локальна екологічна катастрофа. У водоймі спостерігається масовий мор риби. Зараз озеро знаходиться в критичному стані. На даний момент озеро і його берег покритий шаром мертвої риби, а на дні видно загиблі жаби. З живих істот є тільки качки, які недавно прилетіли, і жуки-плавунці, - зазначають активісти.

- Так, нерідкі випадки загибелі риби в результаті задухи. Але дуже часто відбувається хімічне отруєння всього живого в наших водоймах – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков – Хоча Водним та Земельним Кодексом чітко прописані відстані прибережної природоохоронної території, на якій будь-яка господарська діяльність категорично заборонена, але вони не винесені в натуру. І тому береги наших річок і озер незаконно забудовуються приватними домоволодіннями, різними бізнес підприємствами, які у своїй діяльності застосовують сильну хімію (як було зі столичної річкою Коник, в якій через скидів хімікатів загинуло все живе. Збиток, нанесений природі склав більше 2 мільйонів гривень. І то були пораховані тільки видимі наслідки отруєння. Потрібно додати, що незважаючи на виступи громадськості та проведення розслідування держ. структурами, річка зазнала подібного отруєння 6 разів ... Вода була бордового кольору... У ній загинули водні мешканці, навіть бобри і качки). Але, найстрашніше те, що поля підійшли впритул до водойм. І після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми. Збиток, нанесений рибному господарству і природі, обчислюється сотнями мільйонів гривень.

Крім того, якщо так піде і далі, то, за прогнозами вчених, до 2050 року в українських водоймах може зникнути риба...

- Давно пора прийняти Нову Водну політику. Визнати всю прісну воду стратегічним ресурсом, і підходити до її використання і охорони тільки з цієї позиції – говорить Олександр Чистяков – Без розуміння цього нас може чекати дуже сумна перспектива. Пора починати цивілізовано ставитися до даних нам природних ресурсів. І тоді повернеться рибальська слава вітчизняних водойм! А в кожен дім прийде кришталево свіжа, чиста, здорова питна вода!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #риба #загибель #отруєння
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...