• Головна
  • Презентували моніторинг якості оздоровлення та відпочинку дітей в Житомирській області
16:19, 1 серпня 2018 р.

Презентували моніторинг якості оздоровлення та відпочинку дітей в Житомирській області

Презентували моніторинг якості оздоровлення та відпочинку дітей в Житомирській області

З початку підготовки закладів оздоровлення та відпочинку до оздоровчого сезону і до цього часу фахівцями ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводяться моніторингові лабораторні обстеження цих закладів.

Про це йдеться на сайті лабораторного центру.

За цей період у 195 таборах було відібрано і досліджено понад 715 проб питної води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм « Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 172 (24%) досліджені проби не відповідали санітарним вимогам за рахунок перевищення вмісту нітратів, заліза та за бактеріологічними показниками.

Найбільша кількість відібраних зразків питної води не відповідали санітарним вимогам за фізико – хімічними показниками в закладах Ружинського та Попільнянського районів по 100% , Лугинського району – 77%, Новоград – Волинського району – 63%, Радомишльського району – 50 %.

За мікробіологічними показниками найбільша кількість проб води, у яких виявлено відхилення, зареєстрована у Баранівському та Ємільчинському районах – 66,6%, Лугинському – 38%, Коростенському – 35 %..

На харчоблоках закладів оздоровлення та відпочинку відібрано і досліджено 199 зразків готових страв на визначення калорійності, з них 23 (11,5%) не відповідають нормативам.

Недовкладання харчових інгредієнтів у готові страви зареєстровано у пришкільних таборах Чуднівського, Житомирського, Попільнянського, Лугинського та низці інших районів. Із 335 проб готових страв на визначення мікробіологічного забруднення , не відповідали нормативним показникам – 16 (4,7%) зразків, це в пришкільних таборах Попільнянського, Ружинського, Баранівського, Пулинського районів.

За оздоровчий період було відібрано 3600 гігієнічних змивів на наявність умовно патогенної мікрофлори, у 113 (3,1%) висіяна кишкова паличка із чистого посуду, кухонного інвентарю, технологічного обладнання рук та спеціального одягу кухарів, що свідчить про незадовільне санітарно – гігієнічне утримання харчоблоків, особливо у Попільнянському, Бердичівському, Новоград – Волинському районах.

Всього з початку підготовчого періоду та оздоровчої компанії, станом на

1 серпня, фахівцями служби було обстежено понад 195 закладів оздоровлення та відпочинку, здійснено більше 5000 лабораторних та інструментальних досліджень.

Із власниками, керівниками та працівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку проведено 40 лекцій та 337 бесід.

З метою оперативного реагування та своєчасної ліквідації порушень санітарного законодавства, що призвели до негативних результатів лабораторних досліджень, повідомлені керівники (власники) закладів та проінформовані органи місцевого самоврядування.

Робота по лабораторних обстеженнях закладів оздоровлення та відпочинку продовжується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #оздоровлення #діти #моніторинг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...