• Головна
  • За серпень вода забрала життя 8 мешканців Житомирщини, серед яких двоє дітей
13:45, 20 серпня 2018 р.

За серпень вода забрала життя 8 мешканців Житомирщини, серед яких двоє дітей

Цього літа внаслідок необережного поводження на воді трагічно обірвалося життя 17 мешканців області. Найбільше нещасних випадків сталося в серпні – потонуло 8 осіб, серед яких двоє дітей.

Трагедії обумовлені тим, що відпочивальники нехтують основними вимогами, яких необхідно дотримуватися під час перебування на водних об’єктах. Бажаючи освіжитися в спекотну погоду, люди часто обирають для відпочинку заборонені, не облаштовані місця та вживають спиртні напої а бо роблять спроби ризикованих запливів на великі відстані.

Як наслідок – травматизм та загибель.

16 серпня смертельний випадок стався на ставку в с. Лебединці Андрушівського району – загинув місцевий житель, 1952 року народження. З’ясувалося, що двоє товаришів відпочивали того дня на березі ставка, розпиваючи спиртні напої. Один із них встав та, втративши координацію рухів, впав з невеликого обриву у воду. У водоймі купалися діти, які й кинулися на допомогу та витягнули чоловіка на берег. Товариш намагався відвести його додому, але той відмовився і залишився лежати на березі. Після другої невдалої спроби підвестися, чоловік знову скотився з обриву у воду. Діти кинулися на допомогу вдруге, але вже знайти його не змогли. Людина потонула.

Варто пам’ятати, що відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях, де чергують рятувальні пости і обстежене дно на предмет небезпек. В основному нещасні випадки трапляються у місцях стихійного відпочинку населення – на кар’єрах, ставках, водоймах та річках, які не передбачені для купання і відповідним чином не облаштовані.

Рятувальники наголошують, що найбільш небезпечний ворог відпочиваючих – алкоголь, бо під його дією людина втрачає самоконтроль і не може адекватно діяти у випадку небезпеки. Більшість чоловіків потонули саме у стані алкогольного сп’яніння!

Також слід уникати відпочинку в незнайомому місці та води зі швидкою течією. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.

Відпочиваючи на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – це головна причина трагічних випадків. І ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

Тим, хто втрапив у неприємність посеред водоймища, варто не панікувати, спробувати розслабитися і дістатися до найближчого плавзасобу чи берега. Саме панічний страх призводить до загибелі. Ті, хто побачив потопаючого, повинні негайно подати йому рятувальне коло, надувний матрац або будь-який засіб, що допоможе втриматися йому на воді. Потерпілого необхідно дістати на мілке місце, уникаючи рухів шиї та тулуба. Не витягуйте людину з води без сторонньої допомоги, старанно утримуйте її у воді на спині, підтримуйте шию та голову на одному рівні зі спиною. Підпливати до потерпілого необхідно ззаду, після чого перевернути його на спину таким чином, щоб обличчя знаходилось на поверхні води.

Пам'ятайте, що вода приховує у собі небезпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #потопельник #серпень
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...