• Головна
  • У Житомирі прозвітували 33 з 42 депутатів за діяльність у 2017 році
13:39, 20 серпня 2018 р.

У Житомирі прозвітували 33 з 42 депутатів за діяльність у 2017 році

Кількість депутатів, які прозвітували про свою діяльність порівняно з минулим роком помітно зросла, а саме у 5,5 разів. Про це свідчать дані ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка», які другий рік поспіль проводять аналіз звітів депутатів місцевих рад.

У минулому 2017 році лише 6 з 42 ( 14.29%) обранців Житомирської міської ради відзвітувались перед виборцями за свою депутатську діяльність у 2016 році. Нагадаємо, що ці дані влітку минулого року організація публічно висвітлила під час форуму “Синергія влади та громади - можлива”, на якому були міський голова і секретар ради.

У 2018 році 33 обранці з 42 ( 78.57%) дотрималися ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» за 2017 та прозвітували перед громадянами .

Лише 9 обранців можуть стати кандидатами “на виліт” з депутатського корпусу. Адже невиконання депутатом зобов’язання звітувати є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

У Житомирі прозвітували 33 з 42 депутатів за діяльність у 2017 році, фото-1

Представники 5 фракцій політичних сил надали свої звіти для оприлюднення: «Батьківщина» - 6 із 9, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 3 із 4, «Самопоміч» – 6 із 7, «Солідарність» – 7 із 9, «Опоблок» - 4 з 5, «Свобода» - 4 з 5, та ще 3 з 3 фракційних та все ж безпартійних депутатів також прозвітували.

Серед тих, хто ще не прозвітував : Олександр Ракович, Володимир Шуст, Сергій Онищук, Юрій Юзвинський, Любов Цимбалюк, Геннадій Забродський, Сергій Пидюра, Іван Фурлет та Микола Янушевич.

Аналізуючи звіти депутатів було виявлено , що чимало документів не міст я ть у повному обсязі наступн их відомостей:

  • про кількість прийнятих громадян та проведення зустрічей з мешканцями виборчого округу;
  • про кількість вирішених заяв та скарг особисто депутатом та їх подальше спрямування до інших органів та установ;
  • кількість поданих проектів рішень міської ради про свою діяльність у раді та в комісіях;
  • про підготовку та подання депутатських запитів;
  • про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.
  • про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Вирішенням яких проблем виборців найбільше переймалися їх обранці?

П’ятірка найголовніших їх пріоритетів вигляд ає наступним чином. На першому місці – матеріальна допомога, на другому – спонсорська допомога ДНЗ, ЗОШ, молодіжним центрам , на третьому – ремонти в житлових будинках, а саме: під’їздів та дахів, на четвертому – поточні ремонти проїзних частин, і на п’ятому місці – встановлення дитячих майданчиків.

Зазначимо, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» про виконану роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Додамо, що вище зазначені 9 обранців, звіти яких не опубліковані на сайті міськради, можливо, звітували, і їх звіти були десь оприлюднені – в пресі, на маловідомих сайтах тощо. Однак, знайти їх не вдалося. А отже, і громадяни Житомира також не мають можливості ознайомитися з виконаною роботою депутата у своєму окрузі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомр #міськрада #депутати #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...