12:14, 28 серпня 2018 р.
У Житомирі вшанують чудотворну ікону Божої Матері "Подільської"
5 вересня Українська Православна Церква молитовно шанує чудотворний образ Божої Матері, що знаходиться у Житомирському Свято-Успенському архієрейському соборі та іменується "Подільська".
Щорічно, уже за традицією, на свято в честь Пресвятої Богородиці у древньому соборі на Подолі збираються православні житомиряни та сотні паломників. Кульмінацією свята є маштабний хресний хід від Свято-Успенського архієрейського собору до Спасо-Преображенського та Свято-Хрестовоздвиженського кафедральних соборів і назад.
Порядок урочистих богослужінь на честь свята у Свято-Успенському архієрейському соборі наступний:
- 8.00 - Водосвятний молебень.
- 8.30 - Часи. Божественна літургія.
- Після літургії - загальноєпархіальний хресний хід.
Довідково
Точних відомостей про ікону Божої Матері “Подільська” немає, але згідно переданю, чудотворний образ був у пошані навіть раніше заснування самого храму, який був побудований у 1700 році. Подільська ікона Божої Матері почиталась в силу благодатної допомоги, котра посилалася усім, хто до неї звертався у хворобах та печалі.
У 1872 році в Житомирі загострилася епідемія холери. Житомиряни, віруючи в особливу допомогу та заступництво Божої Матері Подільської, по благословінню архієпископа Волинського і Житомирського Агафангела (Соловйова) торжественно, при багаточисленій кількості народу, обнесли святиню по всім вулицям міста, після чого епідемія згасла. В пам'ять цієї чудесної події була встановлена традиція в день Успіння Богоматері звершувати по вулицям Житомира торжественну ходу з іконою Подільської Божої Матері. В роки богоборницької влади традиція перервалася. Милістю Божою була знову відродженна.
У 1935 році влада закрила храм, але православним житомирянам вдалось заховати ікону.
Коли ж у 1941 році церкву відкрили, образ повернули у храм. В 1967 році Свято-Успенську церкву в черговий раз закрили, а ікону перенесли в Спасо-Преображенський собор. В 1992 році Успенський храм повернули єпархії, чудотворний образ повернувся під своди рідного храму. Зараз ікона знаходиться у новому кіоті та зовсім нещодавно прикрашена ризою.
До революції 1917 року, в день Успіння Божої Матері (це храмове свято) для поклоніння великій святині збирались тисячі богомольців (від 10 до 12 тисяч) із усіх околиць Житомира та Волинської губернії. І сьогодні чудотворний образ глибоко почитається в народі. Багато вірян притікають до нього в хворобах та тяжких обставинах, і по усердним молитвам отримують благодатну допомогу, зцілюючись від тяжких недугів.
Прес-служба Житомирської єпархії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...