• Головна
  • П'ять житомирських сімей стали кандидатами у патронатні вихователі
15:41, 22 листопада 2018 р.

П'ять житомирських сімей стали кандидатами у патронатні вихователі

П'ять житомирських сімей стали кандидатами у патронатні вихователі

На Житомирщині стартував процес впровадження послуги патронату над дитиною.

В області почав працювати спеціаліст з підготовки кандидатів у патронатні вихователі, і на сьогодні вже є 5 родин бажаючих, повідомили в ОДА. 

«Наша область першою розпочала реформу інституційного догляду, ми намітили певні кроки у напрямку реформування інтернатів. Коли ми говоримо про цю реформу, не варто це розуміти як обов’язкове закриття закладів. Головне не закрити інтернат, а створити нову послугу безпосередньо у громаді, де дитина проживає. На сьогодні ми говоримо вже про конкретну послугу у громадах Житомирщини – патронат над дитиною. Ідея – створити умови, щоб дитина, яка потрапила у складні життєві обставини, проживала у родині на території своєї ж громади», – наголосив заступник голови ОДА Ярослав Лагута.

Включитися у роботу зараз мають саме об’єднані територіальні громади, адже разом з новими повноваженнями вони отримали і обов’язки, серед яких – піклуватися про дітей.

На Житомирщині є Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, у якому протягом року перебуває біля 140 дітей. Навіть якщо у дитини, яка потрапила у цей центр, є рідні, вони часто не мають можливості приїжджати до дитини за 100-150 км. Тому послуга патронатного виховання безпосередньо у громадах є дуже актуальною, бо дає можливість дитині залишатися у своєму середовищі, спілкуватися з рідними та близькими, продовжувати відвідувати свою школу.

Оплата послуг з патронату над дитиною складається з:

Соціальної допомоги на утримання дитини обсягом у два прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (з грудня 2018 р. ця сума складає – до 6 років – 3250 грн на місяць, від 6 до 18 років – 4054 грн на місяць) Грошового забезпечення за надану патронатним вихователем послугу у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з грудня 2018 року – 9605 грн на місяць).

При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...