• Головна
  • Житомир першим отримав погодження Кабміну на кредит ЄБРР
16:05, 6 грудня 2012 р.

Житомир першим отримав погодження Кабміну на кредит ЄБРР

7 листопада 2012 року Житомир отримав погодження Кабінету міністрів України на отримання кредиту ЄБРР, – це повідомив сьогодні, 6 грудня, Житомирський міський голова Володимир Дебой під час наради – круглого столу.

Як повідомили 0412 у прес-службі міськради, 10 мільйонів євро кредиту та 5 мільйонів євро безповоротного гранту буде спрямовано на модернізацію системи теплопостачання. Це забезпечить модернізацію 30% тепломереж міста, водночас це є кроком на 15 років уперед, адже щороку на теплопостачання Житомир витрачає понад 10 млн.грн.

«Сьогодні нам важливо у присутності членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, опрацювати механізм не лише використання, а й повернення коштів. Такі кредити із безповоротними грантами не отримують приватні підприємства. Тому задача підприємств у концесію не може бути виходом. Я не дозволю приватизувати життєво необхідні підприємства м. Житомира», – сказав Житомирський міський голова Володимир Дебой.

10 мільйонів євро кредиту під 6% річних на 10 років із відстрочкою платежу на 3 роки  - надзвичайно вигідні умови, відзначають експерти з енергетики. Тим більше, що місто перше і поки єдине в Україні, яке отримало 50% від суми кредиту безповоротного гранту. Саме ці 5 млн.євро від фонду ЕБР, які місту не доведеться повертати, повністю покриють відсотки за користування кредитом.

«Найбільший грант, який коли-небудь отримували міста України, був 20% від суми кредиту. Житомир отримав 50% гранту – 5 млн.євро плюс 670 тис.євро Фонд надав додатково. Це єдиний випадок в Україні», – інформував директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Відтак, Житомир, отримуючи 15 млн.євро на модернізацію теплопостачання міста, упродовж 10 років повертає банку близько 14 млн.євро. разом із тим місто отримує повну модернізацію 30% тепломереж, має економію енергоносіїв, а відповідно, отримує захист від підвищення тарифів, адже вартість енергоносіїв, відзначають фахівці, зростатиме по всьому світі. Щороку економія коштів лише із використання газу становитиме понад 3 млн.грн.

Нагадаємо, у Житомирі цьогоріч почали замінювати неекономічні лампи розжарювання на енергоефективні світлодіодні ліхтарі, які економлять у 5-7 разів електроенергії.

УЖитомирі за рахунок залучених НЕФКО коштів утеплено дитячий садочок №21.
Цьогоріч за рахунок коштів міського бюджету також утеплено багатоповерховий будинок по вулиці Київській. Зокрема, нині ведуться переговори щодо утеплення близько 60 дитячих садочків, шкіл та лікарень міста уже в наступному році.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...