• Головна
  • Як придбати електронну «автоцивілку»?
Партнерський матеріал
11:00, 17 грудня 2018 р.

Як придбати електронну «автоцивілку»?

Партнерський матеріал

З лютого поточного року будь-який автовласник може придбати поліс ОСЦПВ («автоцивілки») за кілька хвилин, не полишаючи домівку, офіс, чи будь-яке інше місце. Все що треба - комп'ютер, смартфон або інший пристрій з доступом до інтернету.

Це стало можливим завдяки запуску системи «електронний поліс» у лютому. Тепер договір «автоцивілки» можна укласти у цифровому вигляді, через сайт страхової компанії. Інформація про укладений договір відразу ж фіксується в Централізованій базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

Автовласники швидко оцінили переваги «електронного полісу»: на кінець листопада укладено вже понад 100 000 електронних договорів. Однак у багатьох водіїв «електронний поліс» ще викликає питання. Відповідаємо на найбільш поширені.

1. Як придбати «електронний поліс»?

Зараз придбати електронну «автоцивілку» можна у однієї 30 компаній-членів МТСБУ, що вже підключені до системи «електронний поліс». Ще кілька компаній найближчим часом також зможуть пропонувати клієнтам таку можливість.

Автовласник заповнює на інтернет-сайті страхової компанії заявку з усіма необхідними для укладання договору відомостями про себе та автівку. Страховик на підставі цих даних розраховує ціну полісу, після чого автовласник отримає пропозицію від страховика укласти договір. Якщо автовласник бачить, що всі дані, внесені до полісу, є вірними, і згоден з пропозицією, він підписує договір. Система «підписання» електронного договору аналогічна звичної багатьом українцям системі підтвердження транзакцій в інтернет-банкінгу.

За поліс можна сплатити як платіжною карткою прямо на сайті страховика, що найбільш швидко і зручно, так і традиційно - через відділення банку.

Електронний поліс реєструється в базі даних МТСБУ, а страхувальник отримує на електронну пошту підтвердження укладення договору - візуальну форму страхового поліса. Її можна зберегти на комп'ютері, смартфоні або роздрукувати.

2. Чи напевне «електронний поліс» цілком легітимний?

«Електронний поліс» працює повністю в законодавчому полі. Затверджене Нацкомфінпослуг і завірене Мін'юстом Положення про укладення електронних договорів ОСЦПВ фіксує основні правила укладення договорів «автоцивілки» в електронному вигляді.

3. Чи не виникне до мене питань в разі перевірки електронного поліса ОСЦПВ співробітниками Нацполіціі?

Зараз однакову чинність мають як друкована, так і електронна версія «автоцивілки». Для повного спокою МТСБУ і Нацполіція радять тримати в автівці роздруковану версію електронного полісу. Це звична європейська практика, яка використовувалася у всіх країнах, де запроваджувався електронний поліс. Однак вже зараз в більшості випадків співробітники Нацполіціі перевіряють наявність та чинність «автоцивілки» шляхом запиту до бази МТСБУ, для цього на їх планшетах є спеціальна «гаряча кнопка».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...