• Головна
  • Житомирську школярку за знання української мови заохотили грантом
14:15, 11 грудня 2012 р.

Житомирську школярку за знання української мови заохотили грантом

Житомирська школярка отримала грант Фонду Леоніда Кучми за написання диктанту з української мови без помилок.

Про це повідомляє прес-служба Фонду.

11 грудня у Прес-центрі Національної радіокомпанії України відбулася урочиста церемонія нагородження учасників Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. На неї було запрошено переможців із Києва та Київської області, які написали диктант з однією помилкою. 
 Нагадаємо, диктант запроваджено Національною радіокомпанією України на виконання Указу Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року про встановлення Дня української писемності та мови.

Як повідомив генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов, цьогорічний Всеукраїнський радіодиктант, який проводиться уже вдванадцяте, приємно вразив цифрами: Українське радіо отримало 15 227 листів, 2 учасників написало диктант без жодної помилки. 35 робіт – з однією помилкою. Усі інші дописувачі припустилися двох і більше помилок. 

Диктант писали люди різного віку і різних професій: школярі, студенти, вчителі, науковці, військові, журналісти, пенсіонери і домогосподарки, інваліди і ветерани Великої Вітчизняної війн, таксисти і юристи. Наймолодшій учасниці – 4 роки 10 місяців (Христинка Дехтяренко з Тернополя), найстаршій – 94 роки (Марія Самус, Полтава). 

Листи надійшли з усіх областей України і 11 країн світу (Росії, Білорусії, Латвії, Молдови, Бельгії, Італії, Канади, Об’єднаних Арабських Еміратів, США, Франції, Швейцарії).

Традиційно знавці української мови отримали призи від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Серед нагороджених - Дана Памірська, учениця 8-а класу гуманітарної гімназії №23, м. Житомир, яка написала радіо диктант без жодної помилки. Дівчина отримала грант Фонду у розмірі 5 тисяч гривень і словники та аудіодиски, видані за сприяння Фонду, - «Говоримо і пишемо зразковою українською», «Аудіоантологія української поезії», «Великий Кобзар у серці моїм». 

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...