• Головна
  • Чи відмовиться Житомир від поліетилену: ініціатива є, справа – за рішенням
10:12, 31 січня 2019 р.
Надійне джерело

Чи відмовиться Житомир від поліетилену: ініціатива є, справа – за рішенням

Чи відмовиться Житомир від поліетилену: ініціатива є, справа – за рішенням

Депутатка міської ради Ірина Ярмоленко звернулася публічно через соцмережу до посадових осіб виконкому – директора департаменту економічного розвитку Миколи Костриці та директора юридичного департаменту Євгенія Черниша із пропозицією розпочати врешті-решт роботу над поданою нею ініціативою:

«Моя ініціатива в мерії вже знаходиться понад два місяці. Можна вже надати зрештою якісь візування, хоча б із запереченнями?»

Саме так зреагувала місцева депутатка на новину про те, що у Верховній Раді 28 січня зареєстровано законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким може бути введене обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.

Редакції вдалося відшукати проект рішення Житомирської міської ради – пропозицію І.Ярмоленко, - «Про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах м. Житомира». Відповідно до клопотання суб’єктам господарювання у сфері торгівлі рекомендується пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо, та розробити місцеву Програму лояльності до споживачів щодо  заохочення використання багаторазової тари. При цьому відповідна просвітницько-інформаційна робота покладається на департаменти економічного розвитку, освіти та прес-службу мерії.

Микола Костриця наголосив на важливості піднятої теми:

"Ми не хочемо робити "якісь візування", а готуємо відповідний проект рішення. Проблема дійсно є гострою, має глобальний характер, і має вирішуватись не тільки через декларативний характер, а мати системні рішення із залученням різних сторін і ресурсів. Завжди відкриті для комунікації і запрошуємо для більш якісної підготовки документу".

Також він зауважив, що це відповідає цілям і задачам пріоритету "Зелене місто" Концепції інтегрованого розвитку Житомира 2030.

Оголошення
live comments feed...