• Головна
  • Житомир – місто рівних можливостей. «НІ» дискримінації у 21 столітті
17:45, 8 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Житомир – місто рівних можливостей. «НІ» дискримінації у 21 столітті

Житомир – місто рівних можливостей. «НІ» дискримінації у 21 столітті

Концепція соціальної програми була розроблена управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради за ініціативи депутатської групи «Рівні можливості», яку очолює Ірина Ярмоленко.

Програма враховує основні принципи Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Житомир став другим містом після Вінниці, яке долучилося до підтримання цієї хартії у липні 2018 року. Слідом за ним долучалися такі міста, як Ірпінь, Мелітополь, Ужгород, Харків, Кропивницький, Мелітополь та інші. І ще на черзі Кропивницький, Луцьк та Львів.

«Хартія являє собою документ зі вступу та преамбули, а також 30 статей про політичне представництво, форми дискримінації та зневаги, освіту та неперервне навчання, охорону здоров’я, соціальну допомогу, піклування про дітей, культуру, спорт і відпочинок, безпеку тощо. Органи місцевого самоврядування, що долучаються до її підписання, публічно визнають, що не бояться рівності, що це є основа буття в місцевій громаді. Адже там, де йдеться про людей, там ідеться і про гендер, бо усі ми так чи інакше чоловіки та жінки, хлопчики та дівчата, люди зі своїми потребами. Хартія аж ніяк не дискримінує чоловіків. Хартія не говорить, що жінки та чоловіки є однакові чи хтось є кращим або гіршим, а наполягає лише на тому, що принципи організації життя в місцевих громадах, розробка публічних стратегії та презентація в політиці має відбуватися за принципами рівності та поваги до обох статей», - зазначила Ірина Ярмоленко.

CEMR дає підписантам два роки на підготовку до практичних кроків. Отож, наразі перед Житомирською міською радою стоять серйозні завдання: аналіз гендерних портретів міста у всіх галузях та внесення змін до усіх програм розвитку, які б враховували гендерний компонент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гендер #рівність #можливість #жінки #чоловіки #люди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...