• Головна
  • Українська стилістика на стінах Михайлівського собору в Житомирі
14:50, 14 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Українська стилістика на стінах Михайлівського собору в Житомирі

Українська стилістика на стінах Михайлівського собору в Житомирі

14 лютого відбулася презентація проекту «Розпис Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир». Настоятель цього собору о. Богдан Бойко щиро привітав усіх присутніх із днем Божої любові та розповів, що питання прикрасити храм та відновити розпис постало ще близько 20 років тому.

«Саме тоді хтось із громади запропонував вивчити питання щодо відновлення українського стилістичного розпису, втілити в життя те, що в Київській Русі напрацьовувалося століттями. І тому, згодом ми знайшли художників, одним із яких є Денис Білянський. Довго молилися, й Господь послав нам благодійний фонд «Духовна освіта», засновником якого є Юрій Бірюченко. Він сьогодні повністю підтримує наші починання та працю», – згадує отець Богдан.

Головний художник-оформлювач Денис Білянський зазначив, що розписи в храмі - це не тільки прикраса, а й ілюстрація Біблії від початку створення Всесвіту й до кінця, звичайно в скороченій формі. Храм носить ім’я Архангела Михаїла, тому завданням художників було максимально розкрити тему ангельських та безплотних сил. Саме тому всі зображення перегукуються з ангельською тематикою.

Зображення покрову Богородиці з ангельськими крилами ніби то й незвичне, але це цитата з откровення Іоанна Богослова: «І зявилася жена, зодягнена в небо і сонце – праобраз церкви…з немовлям чоловічої статі – тобто це Христос», - трактує ескіз Покрову Богородиці Білянський та додає, що цей сюжет з’явився саме в Україні.

«Стилістика може бути різною, але коли працює професійний художник, то він повинен будувати свою роботу на рівні світогляду. Бо стилістика це те, що нам може подобатися, або ж ні, а якщо робити серйозні речі, то потрібно вивчити, хто ми є, хто наші предки, звичаї та традиції нашого народу», – додає художник-оформлювач.

Меценат Юрій Бірюченко зазначив, що до повного завершення проекту потрібно приблизно 3 роки: на розпис запланованої третини храму, а кошторис, який фонд виділив для розпису храму, складає близько 150 тис. доларів.

Від початку над створенням проекту працювало 30 художників, станом на зараз – 10. Ескізи будуть втілені на древній техніці – розпис на полотні, зокрема використовуватимуться такі елементи розпису, як мозаїка, українське бароко, квіткові орнаменти, петриківський розпис, елементи вишивки тощо.

Отець Богдан має надію, що наступної осені до свята Покрови уже з’являться деякі елементи розписів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #розпис #проект #культура #собор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...