• Головна
  • До уваги житомирських водіїв: техогляд-2019, нові правила
09:02, 18 лютого 2019 р.
Надійне джерело

До уваги житомирських водіїв: техогляд-2019, нові правила

23 січня 2019 року Кабінет Міністрів України своєю постановою вніс зміни до Правил дорожнього руху, зокрема, порядку проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК). Зміни вступають в дію з 1 травня 2019 року, але вже зараз водії переймаються, чи пройде їх авто техогляд.

Увага, зазначена постанова Кабміну не змінює Закон України «Про дорожній рух»! Саме норми цього закону визначають:

Обов'язковому технічному контролю не підлягають:

1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;

2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.

3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України".

Для кого ж техогляд обов’язковий?

Відповідно до тієї ж статті 35 Закону України «Про дорожній рух»:

  • легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років – підлягають ОТК кожні два роки;
  • вантажні авто вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації – ОТК проходять щороку;
  • автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік підлягають ОТК.

Що змінилося у Правилах дорожнього руху?

Постанова Кабміну змінює лише порядок проходження перевірки техстану транспортного засобу. Зокрема, з 1 травня 2019 року буде оновлено формат документу, що підтверджує успішне проходження техогляду:

  • у комплекті із паперовим протоколом про проходження ОТК видаватиметься самоклейна мітка радіочастотної ідентифікації. Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов’язаний наклеїти її в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку.

На вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також: дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) зчитування інформації із самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом, а також перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов’язковому технічному контролю.

Наголошується, що нововведення зменшать ризик фальсифікації протоколів ОТК та полегшать контролюючим органам перевірку, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації незабаром стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

Власник транспортного засобу, який до 1 травня 2019 року встиг пройти ОТК, зможе користуватися документом старого зразка до закінчення строку його дії, заново проходити перевірку не потрібно.

Нагадаємо, на сайті Головного сервісного центру МВС доступна карта суб’єктів обов’язкового технічного контролю транспортних засобів (ОТК), де можна переглянути основну інформацію про них та обрати найближчий за місцем розташування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#техогляд #контроль #талон #технагляд #авто #таксі #вантажівка
11,3
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...