• Головна
  • Жителів Житомира зобов’язують встановлювати лічильники
11:51, 19 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Жителів Житомира зобов’язують встановлювати лічильники

Жителів Житомира зобов’язують встановлювати лічильники

Разом із платіжками за водопостачання та водовідведення за січень житомиряни отримали повідомлення про необхідність до 02.08.2020 року встановити лічильники для розрахунків за послуги централізованого водопостачання та/або водовідведення.

Жителів Житомира зобов’язують встановлювати лічильники, фото-1

Така принципова позиція підприємства зумовлена змінами законодавства, зокрема, Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов’язує власників будівель та квартир у термін до 2 серпня 2020 рокуобладнати приміщення лічильниками води.

Щоб встановити лічильник у квартирі не треба отримувати погоджень різних інстанцій. Вибрати компанію для встановлення засобу обліку абонент може самостійно, але прийняти лічильник на облік і опломбувати його мають працівники КП «Житомирводоканал». Відтак, необхідно звернутися із відповідною заявою до загального відділу підприємства (вул. Чуднівська, 120, 1-ий поверх, тел.: (0412)55-05-52).

Ми поцікавилися у КП «Житомирводоканал», за чий рахунок встановлюються квартирні лічильники води та чи діють якісь загальнодержавні чи місцеві програми для пільгового їх встановлення.

«У пункті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: у квартирі (будинку садибного типу) роботи з встановлення приладів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача», - зауважили на підприємстві.

Придбати чи встановити лічильник за пільговою ціною не можна: таких програм в Житомирі нема.

Відповідно до розцінок, оприлюднених на сайті КП «Житомирводоканал»:

Вартість пломбування лічильника води (первісне пломбування):

  • 1 лічильник - 73.38 грн.,
  • 2 лічильники - 88.58 грн.,
  • 3 лічильники - 103.78 грн.

Вартість пломбування лічильників води (після повірки):

  • 1 лічильник - 45.30 грн.,
  • 2 лічильники - 55.60 грн.

Встановлений у квартирі лічильник, відповідно до діючого законодавства України, 1 раз на 4 роки має пройти «повірку». Усі роботи, пов’язані з періодичною повіркою - демонтаж, монтаж, повірку та пломбування – оплачує теж сам абонент. Вартість повірки лічильників холодної води Ду 15 мм у КП «Житомирводоканал» становить  120,23 грн.

Довідково

Повірку лічильника можна замовити:

  • ДП “Житомирстандартметрологія” (демонтаж, монтаж самостійно проводить споживач після зняття пломби представником КП “Житомирводоканал). Замовити повірку лічильника можна, зателефонувавши за номерами: 42-47-21, 42-47-23.
  • КП “Житомирводоканал” (послуга включає демонтаж, монтаж, повірку та пломбування). Замовити повірку лічильника можна, зателефонувавши за номерами: 550-552, 093 390 59 06, 067 411 25 91.
  • ТОВ “Еталон АСП” (послуга проводиться без демонтажу приладу обліку холодної води). Замовити повірку лічильника можна, зателефонувавши за номерами:  0 800 75 09 03, 097 469 22 82.

Якщо ж власник домогосподарства відмовляється проводити повірку лічильника, то нарахування за послуги водопостачання йому буде здійснюватися відповідно до п.4 ч.3 ст.10 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", тобто згідно із показниками загальнобудинкового лічильника, пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у помешканні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лічильник #вода #водоканал #облік #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...