• Головна
  • Житомирський лісгосп отримав 20 кг насіння з 2 тонн шишок
10:59, 20 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Житомирський лісгосп отримав 20 кг насіння з 2 тонн шишок

Житомирський лісгосп отримав 20 кг насіння з 2 тонн шишок

Саме зараз лісівники Житомирського лісгоспу активно переробляють заготовлені шишки хвойних порід у власній шишкосушарні, яка функціонує в Станишівському лісництві – шишкосушарня «Каппера-Гоголіцина». Вже перероблено більше 2 тонн шишок, з яких отримано 20 кг насіння та процес переробки ще триває. Всього лісгосп планує заготовити 50 кг хвойного насіння для успішного виконання лісокультурних заходів.

«Тривалість циклу сушіння – 2 доби для сосни, 1 доба для ялини. Загалом весь процес переробки шишок досить трудомісткий, адже всі роботи здійснюються вручну. Після одержання насіння  його очищують від домішків, обезкрилюють і сортують. Так, за одне завантаження переробляється 240 кг шишок, що на виході становить 2,4 кг насіння сосни», - повідомили у прес-службі лісгоспу.

Для лісовідновлювальних робіт використовують лише якісне насіння. Тому днями інженер лісових культур Олена Воробйова провела контрольне завантаження шишок сосни звичайної, і вже за 2 дні отримають результати перевірки для встановлення відсотка виходу чистого насіння.

Наразі перероблено більше 2 тонн шишок, з яких отримано 20 кг насіння та процес переробки ще триває. Саме сосна звичайна є основною лісоутворюючою породою в підприємстві, тож лісгосп планує заготовити 50 кг хвойного насіння для успішного виконання лісокультурних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #насіння #шишка #сосна #дерево
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...