• Головна
  • Майбутні медики Житомирщини переймали досвід у посадовців області
12:12, 18 березня 2019 р.
Надійне джерело

Майбутні медики Житомирщини переймали досвід у посадовців області

У рамках акції Тиждень Відкритого Уряду 15 березня в управлінні охорони здоров’я Житомирської ОДА відбувся День відкритих дверей для студентів медичних навчальних закладів області. 

Начальник обласного УОЗ Микола Суслик ознайомив молодь з роботою управління та ходом реформування галузі охорони здоров’я Житомирщини. Відбувся круглий стіл на тему «Роль громадськості у підвищенні якості медичних послуг», під час якого студенти разом з керівництвом управління обговорили актуальні питання щодо розвитку медичної освіти, доступності медичних послуг та комунікацій з громадськістю.

Микола Суслик, зокрема, розповів студентам про реформування первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.  «Первинна медична допомога в області надається у 45 закладах, у яких функціонує 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги (в т.ч. 23 в ОТГ) та 10 самостійних АЗПСМ (юридичні особи) в ОТГ. До електронної системи охорони здоров’я еHealth підключено 75 закладів, 71% усього населення області підписали декларації з 827 лікарями. У 2018 році за рахунок співфінансування та субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості заплановано будівництво 22 амбулаторій на 1-2 лікарі з житлом та закупівля 22 одиниць автотранспорту. Відповідно до заходів програми соціального та економічного розвитку Житомирської області за 2018 рік на розвиток матеріально-технічної бази центрів ПМСД було витрачено 5 млн 864,66 тис. грн у т.ч. кошти місцевих бюджетів - на суму 4 млн 389,21 тис. грн. (74,8%) та 374,72 тис. грн благодійних коштів (6,4%), інші - 1млн 100,73 тис. грн (18,8%)», - зазначив Микола Суслик.

Начальник УОЗ також розповів учасникам круглого столу про модернізацію закладів вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги та про відкриття нових закладів охорони здоров’я області, зокрема, Центру вертебрології та реабілітації, який дає можливість учасникам АТО/ООС та інвалідам проходити відновлення та отримувати кваліфіковану медичну допомогу. Наразі цей заклад є одним з найкращих в Україні.

Студенти цікавилися думкою начальника УОЗ щодо ризиків реформування галузі, державного замовлення на підготовку медичних кадрів, працевлаштування, забезпечення умов праці та проживання молодих кадрів.

Майбутні працівники галузі охорони здоров’я мали можливість зробити фото за робочим столом начальника УОЗ, а Сергій Захаренко отримав від Миколи Суслика авторучку як найактивніший учасник круглого столу. На закінчення зустрічі начальник УОЗ побажав молоді успіхів у навчанні та опануванні професійними навичками і закликав залишатися працювати в Україні та розвивати державу.

Довідково:

11 березня 2019 року в Україні стартував Тиждень Відкритого Уряду, який проходив у рамках участі нашої держави в Міжнародній ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд».

Тиждень відкрив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який зазначив, що Уряд працює відкрито з першого дня і постійно впроваджує механізми прозорості та ефективності в роботі Кабінету Міністрів України. «Ми в активному діалозі з бізнесом, експертним середовищем, громадськістю та міжнародними партнерами», – підкреслив Володимир Гройсман.

Протягом Тижня Відкритого Уряду в Києві та регіонах відбулися публічні заходи (круглі столи, вебінари, конференції, тренінги та ін.), присвячені питанням налагодження взаємодії між представниками органів виконавчої влади та громадськості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #лікар #реформа #угода #декларація #стажування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
Війна забрала життя випускника Поліського університету Андрія Рогальського
ПОЛІСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На Житомирщині з працівниками одного з підприємств говорили про переваги задекларованої праці
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Оголошення
live comments feed...