• Головна
  • Посадовці Житомирщини навчаються формувати нову політику поводження зі сміттям
14:19, 19 березня 2019 р.
Надійне джерело

Посадовці Житомирщини навчаються формувати нову політику поводження зі сміттям

Як сформувати тариф на вивезення сміття, чи залучити інвестиції в розвиток відповідної інфраструктури? Фахівцям громад Житомирщини допомагають знайти ці рішення на третьому модулі тренінгу «Відшкодування витрат, тарифи, інвестиційне фінансування і правила прийняття рішень».

Навчання розпочалось сьогодні 19 березня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.

Модуль триватиме три дні, і за цей час фахівці громад змоделюють кошторис глобальної вартості в ОТГ, розраховуватимуть тарифи на вивіз, утилізації, сортування ТПВ. Також Працюватимуть над формуванням програми інвестиційної політики громади у сфері поводження зі сміттям, адже власними зусиллями розбудувати відповідну інфраструктуру надскладно.

На третій день занять фахівцям громад допоможуть у розробці проектів місцевих планів дій з управління ТПВ. Експерти Тетяна Омельченко, Філіп Фішо та Сергій Пономарьов наддадуть технічну допомогу для формування цих документів.

«Фахівці громад вже мають певний досвід та знання для формування нової політики поводження з ТПВ. Ми маємо допомогти скоригувати їх роботу та правильно визначити пріоритетні напрямки у діяльності», - вважає Сергій Пономарьов, експерт проекту.

Паралельно із навчанням фахівці представлених у проекті громад мають можливість відвідати Словенію, де побачать вже сформовану систему поводження зі сміттям, яка передбачає сортування та перероблення відходів. Перша навчальна поїздка закордон відбулась на початку лютого, друга відбудеться в кінці березня.

«У Білокоровичах ми почали декілька комунікаційних проектів для того аби сформувати розуміння необхідності змін ставлення населення до проблем сміття. Ми залучили дітей та школи до збору відпрацьованих батарейок, також долучились до флеш-мобу #trashtag»,- розповіла Марина Гречко, спеціаліст Білокоровицької ОТГ.

Команди громад після кожного навчання отримують завдання. Минулого разу необхідно було підготувати розпорядження про створення робочої групи, яка займатиметься формуванням плану управління ТПВ, розрахувати показники продукування кількості відходів населенням ОТГ та необхідну кількість сміттєвозів та баків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміття #екологія #посадовці #навчання #ТПВ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...