• Головна
  • На Житомирщині вилікувався перший пацієнт із хіміорезистентним туберкульозом
11:16, 20 березня 2019 р.
Надійне джерело

На Житомирщині вилікувався перший пацієнт із хіміорезистентним туберкульозом

Ігор розпочав лікування в пілотній програмі «Лікарів без кордонів» та Міністерства охорони здоров’я України у Житомирському обласному протитуберкульозному диспансері.

«Всього процес лікування зайняв 9 місяців шляхом скороченого курсу лікування, що базується на настановах Всесвітньої організації охорони здоров’я. Також завдяки програмі Ігор зміг перейти на амбулаторне лікування через два місяці перебування у диспансері», - повідомили «Лікарі без кордонів».

Ігор розповідає, що у нього було успішне лікування, й кожні наступні аналізи показували позитивну динаміку.

«Коли перевели на амбулаторне лікування, стало легше, знаєте, вдома – завжди легше. Але, коли я повернувся в нормальне життя, мене перепитували деякі знайомі: «А точно, що з тобою вже безпечно спілкуватися? Чому тебе так рано виписали? Доводилось пояснювати, що не треба весь час сидіти в лікарні, бо після того, як аналізи показують, що ти вже негативний, то ти вже можеш бути вдома, тільки треба долікуватися до кінця, але в цей час туберкульоз вже не передається», - зауважив чоловік.

 Довідково

Лікування хіміорезистентного туберкульозу досить важке, має багато побічних ефектів, в Україні виліковується тільки половина хворих, а рівень успішності лікування становить 50 %. «Лікарі без кордонів» працюють над тим, щоб показати приклад успішного лікування, який зможе застосовуватися по всій країні.

У 2018 році Міжнародна незалежна гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (Médecins Sans Frontières), у партнерстві з обласним протитуберкульозним диспансером Житомирської обласної ради, розпочала пілотний проект. Його мета — вдосконалення лікування хіміорезистентного туберкульозу (ХР ТБ) у Житомирській області згідно з останніми міжнародними рекомендаціями. В рамках програми використовується більш легке та ефективне лікування, у тому числі короткі режими лікування, які тривають 9-12 місяців (на противагу стандартному курсу тривалістю 20-24 місяці) та нові високоефективні пероральні протитуберкульозні препарати, які спричиняють менш серйозні побічні реакції, ніж старі ін’єкційні препарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #лікар #реформа #туберкульоз #Лікарі без кордонів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...