• Головна
  • День Вишиванки. Символ української історії!
09:00, 16 травня 2019 р.
Надійне джерело

День Вишиванки. Символ української історії!

День Вишиванки. Символ української історії!

Україна не так давно почала відзначати день вишиванки. Історичним моментом початку святкування став 2006 рік. Тоді, студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк запропонувала одногрупникам послідувати прикладу одного зі студентів і всім разом одягнути вишиванки.

Ідею підтримали! Відтоді рух до дня вишиванки набув масштабів усього світу! Щорічно свято відзначається у третій четвер травня.

Метою свята є збереження історії, українських традицій та цінностей, культури та духовності.

Вишиванка – це візитівка нашої країни! Свого роду – генетичний код, що несе в собі історію України.

Коли ж виникла вишиванка? Згідно даних археологічних розкопок та на основі свідчення мандрівників та літописців вишивання як вид мистецтва з’явився в Україні ще за часів… енеоліту! А це не одна сотня років!

Традиція вишивати одяг здавна використовувалась як оберіг. Матусі першу вишиванку для своїх новонароджених малюків шили з молитвами. Оберегом вважався і вишитий рушник на весіллі молодих. Подушки та ковдри із вишитими візерунками надавали сплячому здоров’я та сили. Чоловічі сорочки довірялись лише люблячім жінкам, як захист від ворогів та негараздів. У вишитий рушник загортали хліб як найвищу цінність життя.

Й до сьогодні кожен візерунок на вишиванці несе певну інформацію! Це може бути закодоване ім’я; тварини, птахи, рослини чи квіти – є оберегами; певні орнаменти розповідають про приналежність до певного регіону України.

День Вишиванки. Символ української історії!, фото-1

Це лише мала частина того, що несе в собі вишитий одяг.

До речі, для Житомирщини характерні візерунки з геометричними фігурами – ромбами, хрестами, зиґзаґами, кругами. А основними кольорами виступали синій в поєднанні з червоним та чорним.

В Житомирі існує ще одна цікава традиція! Щорічно у вишиту сорочку вдягають Сергія Павловича Корольова!

День Вишиванки. Символ української історії!, фото-2

Вишиванка набирає популярності! Все частіше її носять як елемент повсякденного одягу. І не тільки в Україні! Дизайн вишиванок нерідко використовується в сучасних модних колекціях, а відомі жінки світу стають постійними прихильницями українського одягу.

Сьогодні, 16 травня, вся Україна вдягає вишиванки задля розквіту української культури, задля збереження народних традицій та вшанування історичних цінностей нашої країни!

#день вишиванки #традиція та історія #житомирщина #сергій павлович корольов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...