• Головна
  • Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі
16:31, 21 травня 2019 р.
Надійне джерело

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі

Сьогодні, 21 травня, відбулась відкрита зустріч між керівниками реабілітаційних установ Житомира, громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю, керівництвом спеціалізованих навчальних закладів та представниками влади Житомирщини. 

Зустріч проходила на базі Реабілітаційного Центру Фонду братів Кузьміних.

Кожен з присутніх міг висловити своє бачення, проблематику та вирішення певних питань, пов'язаних з реабілітацією та соціалізацією осіб з інвалідністю.

Зустріч була ініційована Житомирським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів.

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-1
Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-2

Ярослав Возній, директор Фонду наголосив на важливості огляду проблем, з якими щоденно стикаються люди з обмеженими можливостями. А також на тому, що кожен з присутніх має розглянути можливість співпраці:

"Ми зібрались тут для того, щоб обмінятись своїм досвідом в роботі з людьми з обмеженими можливостями. Для того, щоб побачити - які є проблеми та спільно поміркувати над їх вирішенням. Також ми маємо знати законодавчу базу для ефективної роботи"

За активну, наполегливу та професійну роботу Ярослав Возній відзначив Центр Фонду братів Кузьміних.

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-3

"Хоч термін "Реабілітація" має певну історію, сам процес реабілітації в Україні, нажаль, розпочав свій розвиток лише з приходом війни. Бійці, які отримували травми чи поранення потребували відновлення. Закладів, які могли б запропонувати ці послуги, в Україні налічується одиниці. І, здебільшого, вартість в таких закладах доволі висока. Саме тому розвиток реабілітації ми розпочали з відкриття Реабілітаційного Центру в Житомирі, де українські бійці можуть безкоштовно отримувати послуги з відновлення втраченого здоров'я." - так розпочав свою промову Сергій Кузьміних, Голова БО "Фонд братів Кузьміних" та директор Центру Реабілітації у Житомирі.

В Центрі реабілітаційну допомогу отримують також цивільні люди з інвалідністю, а також діти з Дитячим Церебральним Паралічем. 

Представники реабілітаційних установ області також розповіли про свою діяльність та відповіли на поставлені запитання.

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-4
Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-5

Активна дискусія серед присутніх допомогла досягти поставленої мети - об'єднати свої зусилля заради створення єдиної бази інформатизації про важливість реабілітації та соціалізації для населення, батьків з особливими дітьми, осіб з інвалідністю, громадських об'єднань та влади.

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-6

Серед основних проблем, які постають перед діяльністю соціальних закладів Житомирщини спікери виділили такі:

- відсутність кадрів

- недостатнє фінансування 

- низький рівень обізнаності:

  - серед населення - про проблеми людей з інвалідністю, про відсутність допомоги і соціалізацією такої верстви населення

    - серед осіб з інвалідністю - про відсутність комплексної інформаційної бази про діяльність центрів, фондів, осередків, які займаються відновленням, реабілітацією та соціалізацією.

"Батьки особливих дітей стикаються не тільки з проблемою відновлення. Я, як мама дитини з неповносправністю, прошу допомагати таким же батькам позбуватись почуття вини за народження малюка з особливістю. А також нам, батькам, необхідно мати заклади, в яких ми зможемо інколи залишати своїх дітей на повний день. Адже з такою "шаленою" підтримкою держави в 3074,60 грн, я не можу дозволити собі нічого! Є велике бажання працювати, але не має для того створених умов!", - Жанна Зарічна, Голова ГО "Аутизм Житомир".

Ярослав Возній підсумував ініційовану зустріч - об'єднання спільної направленості в роботі, розширення послуг з відновлення, адаптація осіб з інвалідністю - це все допоможе вийти на гідний рівень підтримки населення з вадами в Житомирі та області.

Інвалідність. Як живеться людям з обмеженими можливостями у Житомирі, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#люди з інвалідністю #проблематика #реабілітація #відновлення #соціалізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...