Що робити, якщо платіж в МФО прострочений?

Звертаючись за кредитними коштами в організації з видання мікропозик, слід чітко розуміти, що підписані кредитні договори в таких фірмах мають однакову юридичну силу з договорами, виданими банківськими установами. Саме тому прострочення зазвичай мають певні наслідки. Однак, кожен із нас може потрапити в скрутне фінансове становище, що завадить вчасному погашенню заборгованості. Які ж наслідки можуть очікувати неплатника, та що робити в таких випадках? Для того щоб уникнути таких ситуацій, можна скористатися кредитом без відмови від Кредит Пада і погасити попередню позику.

Можливі наслідки прострочення позик

Більшість компаній мікрокредитування практикують такі способами впливу на боржників:

  • на наступний день після прострочення на загальну суму заборгованості починає нараховуватися пеня й додаткові штрафні санкції;

  • проводиться систематичне телефонування за всіма номерами позичальника, а також контактними номерами телефонів, що були зазначені клієнтом в анкеті;

  • невдовзі після прострочки на розсуд компанії борг може передаватися або колекторським фірмам, або направлятися до суду.

Основні способи врегулювання прострочення по кредиту

Прогнозуючи свої фінансові можливості на найближче майбутнє, більшість із нас може заздалегідь визначити, чи можливе своєчасне внесення необхідної суми для погашення заборгованості. Більшість мікрофінансових організацій лояльно ставляться до своїх клієнтів, а тому, припускаючи вірогідність виникнення труднощів, слід одразу ж звернутися зручним для вас способом до співробітників компанії. Абсолютно неправильним варіантом стане спроба ховатися від компанії мікропозик – таким чином клієнт лише підтверджує своє небажання вирішити ситуацію, що склалася, і тому компанія вживає більш рішучі заходи щодо таких позичальників.

Існує кілька основних можливостей вирішення проблеми простроченої позики:

  • Послуга пролонгації . Надається більшістю компаній, що видають мікропозики. Часто нею можна скористатися необмежену кількість разів. Під пролонгацією мається на увазі відстрочку на певний період (залежно від умов діяльності певної МФО) без нарахування додаткових штрафних відсотків і пені.

  • У разі, якщо пролонгація недоступна, можна звернутися до банківських установ для отримання кредитних коштів, які перекриють основний борг (гарним варіантом стане відкриття кредитної карти з пільговим періодом).

  • Узяти гроші в борг у родичів або знайомих.

  • Звернутися за грошима в борг під відсоток, які надають приватні особи (такі пропозиції можна знайти на дошках оголошень у великій кількості).

Мікрокредитні організації стають усе більш популярними серед усіх верств населення. Велика кількість жителів нашої країни все частіше звертаються до таких установ для отриманням швидкої фінансової допомоги. Прозора діяльність і відсутність прихованих додаткових платежів посприяли створенню міцної репутації, а також іміджу надійних і чесних компаній. Але, беручи до уваги всю відповідальність, яку позичальник автоматично бере на себе, підписуючи кредитний договір, наполегливо рекомендується уважно вивчити всі умови та правила використання позики. Також необхідно попередньо уточнити коректність дій, у разі виникнення незапланованих фінансових труднощів, що можуть трапитися в житті кожної людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі