• Головна
  • Мер Житомира представляв інтереси ОМС на нараді щодо акцизу
12:57, 2 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Мер Житомира представляв інтереси ОМС на нараді щодо акцизу

Мер Житомира представляв інтереси ОМС на нараді щодо акцизу

Вчора, 1 серпня, відбулася робоча зустріч між АМУ та асоціацією «Укртютюн» з обговорення шляхів вдосконалення системи оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів. Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Ініціатором зустрічі виступила асоціація «Укртютюн».

Асоціацію міст України представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та члени Правління АМУ: Тернопільський міський голова Сергій Надал, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Новокаховський міський голова Володимир Коваленко. Інтереси виробників представляли компанії-члени Української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн» та фахівці ПрАТ «Делойт енд Туш ЮСК».

Під час зустрічі учасники обговорити такі питання:

  • необхідність та механізми подальшого удосконалення адміністрування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів;
  • рівень нелегальної торгівлі сигаретами та обсяги недоотримання надходжень місцевими бюджетами від такої торгівлі;
  • вплив підвищення акцизів на темпи зростання надходження від акцизного податку.

Олександр Слобожан акцентував увагу на тому, що пріоритетом для Асоціації міст України є забезпечення справедливого розподілу ресурсів між бюджетами місцевого самоврядування. АМУ буде продовжувати відстоювати інтереси громад у процесі удосконалення акцизного оподаткування.

В свою чергу представники виробників компанії-члени асоціації «Укртютюн» наголосили на тому, що не пропонують скасувати акцизний податок на роздрібний продаж тютюнових виробів, а виступають за його збереження і розроблення ефективнішого механізму адміністрування такого акцизу, який би забезпечив скорочення обсягів нелегальної торгівлі та зростання обсягів надходжень до бюджетів місцевого самоврядування.

За результатами обговорення учасники прийшли до спільного рішення про необхідність підготовки законопроєкту про внесення змін до Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, який би передбачав наступне:

  • визначити платниками акцизного податку на роздрібний продаж тютюнових виробів суб’єктів господарювання оптової торгівлі підакцизних товарів;
  • передбачити порядок адміністрування акцизного податку виключно нормами Податкового кодексу України без застосування додаткових підзаконних актів;
  • зобов’язати ДФС оприлюднювати дані про об’єми продаж роздрібників в розрізі бюджетів місцевого самоврядування (місто, ОТГ, селище, село) на своєму офіційному веб-сайті, а також дані оптовиків;
  • впровадження автоматизованої системи електронного контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів;
  • запуск на рівні ДКСУ та ДФС автоматизованої системи розподілу надходжень від акцизу між бюджетами місцевого самоврядування (місто, ОТГ, селище, село) з можливістю обміну даними між всіма суб’єктами процесу.

Учасники визначили подальші напрямки співпраці задля удосконалення адміністрування акцизного податку на тютюнові вироби з метою збільшення обсягів надходження до місцевих бюджетів та забезпечення конкурентного середовища тютюнового ринку і розвитку відповідної галузі України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#акциз #бюджет #громада #втрата #цигарки #тютюн
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...