• Головна
  • В Житомирі вимагають визнати епідемію гепатиту С
11:40, 19 грудня 2012 р.

В Житомирі вимагають визнати епідемію гепатиту С

Житомирська обласна громадська організація «Перспектива» даруватиме чиновникам ялинкові прикраси з логотипом епідемії гепатиту С.

Таким чином 19 грудня "Перспектива" спробує привернути увагу чиновників до гострої проблеми: на Житомирщині 8% населення інфіковані вірусним гепатитом С, а до цього року державний бюджет не передбачав кошти на боротьбу з епідемією гепатиту С.

Тож для подолання цієї проблеми конче необхідно залучати кошти місцевих бюджетів. 19 грудня о 12.00 в рамках всеукраїнської акції «Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!» під час заходу крім ялинкових подарунків керівництву області і міста Житомира будуть поставлені такі вимоги:

1. Оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С і визнання епідемії вірусного гепатиту С в області.

2. Розробити та затвердити дієву обласну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів.

3. Забезпечити фінансування діагностики, лікування вірусного гепатиту С та забезпечення проведення закупівель якісних та безпечних ліків з бюджетних коштів для всіх,хто їх потребує в області.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані вірусним гепатитом С, зокрема, в Житомирській області 8%. За даними ВООЗ в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковані вірусом гепатиту С.

Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С, в Україні вартість курсу лікування складає близько $20 000. Звісно, така сума недосяжна для більшості українців. Акція організована у національному масштабі в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження».

Головна мета кампанії – донести до Уряду України вимоги щодо необхідності оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в державі; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки , у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів. 


Оголошення
live comments feed...