• Головна
  • Мер Житомира та губернатор отримали в подаунок Діда Мороза, хворого на гепатит С
12:27, 21 грудня 2012 р.

Мер Житомира та губернатор отримали в подаунок Діда Мороза, хворого на гепатит С

Незвичні новорічні подарунки до Дня Святого Миколая  отримали міський голова та губернатор Житомирщин - ялинкові іграшки з логотипом епідемії гепатиту С, та Дід Мороз жовтого кольору, як хворий на гепатит.

Акцію влаштувала громадська організація«Перспектива».

Активісти вимагали оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С і визнання епідемії вірусного гепатиту С в області. Вимагали також розробити та затвердити дієву обласну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів.
І головне - забезпечити фінансування діагностики, лікування вірусного гепатиту С та забезпечення проведення закупівель якісних та безпечних ліків з бюджетних коштів для всіх,хто їх потребує в області.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані вірусним гепатитом С, зокрема, в Житомирській  області 8%.
За даними ВООЗ в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковані вірусом гепатиту С. Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С в Україні вартість курсу лікування(близько $20 000) недосяжною для переважною більшості хворих.

Акція організована у національному масштабі  в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії –  донести  до Уряду України вимоги щодо необхідності оприлюднення  достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в державі; затвердження Національної програми  з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних  закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми  для  подальшого зниження ціни на ліки , у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.

Оголошення
live comments feed...