• Головна
  • У 2013 році квартири все-таки оподаткують
14:31, 23 грудня 2012 р.

У 2013 році квартири все-таки оподаткують

Наступний рік може стати періодом реалізації відкладених раніше ініціатив. З 2013 року запроваджуються нові правила реєстрації права власності на нерухоме майно. Також з нового року має вступити в силу закон про оподаткування нерухомості.

З першого січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Хоча квитанції про сплату податку вінничани отримають лише з липня.

Якщо за цей час нічого не зміниться, то податківці нараховуватимуть сплату податку станом на липень.

За законодавством, для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – 500 кв. метрів, ставка податку складе 1% мінімальної заробітної плати на перше січня поточного року. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7%.

При цьому, від оплати податку на нерухомість звільняються власники квартир, у випадку, якщо об’єктів нерухомості кілька, площею до 120 кв.м. і будинків площею до 250 кв. м. В цьому випадку людина може вибрати, за яку квартиру платити податок, а за яку ні.

Тобто, якщо ви маєте тільки одну квартиру і її площа не перевищує 120 квадратних метрів – податок на нерухомість сплачувати не потрібно. Якщо ж у вас дві квартири, за одну з них все-таки доведеться заплатити. У більшості випадків мова йде про 1% від мінімальної зарплати. Оскільки з першого січня вона складе 1147 гривень. То за метр квадратний площі доведеться заплатити 11 гривень.

До першого липня звітного року органи Державної податкової служби надсилають платникам податків – фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань щодо суми податку, платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...