• Головна
  • Житомирщина потребує молодих лікарів
10:49, 24 грудня 2012 р.

Житомирщина потребує молодих лікарів

На Житомирщині проживає близько 1 мільйона 300 тисяч жителів. Сьогодні спостерігається позитивна тенденція зі збільшенням народжуваності та зменшенням смертності в області. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Так приріст населення зріс, хоча його показник є від’ємним. У 2012 році цей показник становив -3,2, а у минулому році був -4,1. 

Та все ж тривожною є ситуація зі здоров’ям населення області. На першому місці серед захворювань в Житомирській області знаходяться хвороби органів дихання, травми, отруєння. На другому місці – хвороби сечостатевої системи. Летальні випадки найчастіше бувають через хвороби систем кровообігу, злоякісні новоутворення. Показник онкологічних утворень по Україні має коефіцієнт 3,3%, а на Житомирщині – 14,1%. Тривожною є ситуація зі смертністю дітей віком до одного року життя. На щастя, за останні два роки не було жодного випадку із загибеллю матері під час або після пологів. 

В області спостерігається значний дефіцит лікарів. На сьогодні в області працює 4 532 тисячі лікарів, не вистачає приблизно 1200. В середньому тридцять п’ять лікарів обслуговують 10 тисяч осіб. В минулому році на Житомирщині працюючих пенсіонерів в медицині було 25%, в 2012 році – 28%. Нашій області потрібні молоді кваліфіковані кадри в галузь медицини.

Заступник начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Кобилинський виступив із такими даними на засіданні територіальної соціально-економічної ради від 21 грудня 2012 року. За його словами, лише 10-12% медицина має вплив на життя людини, все інше залежить від зовнішніх факторів.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...