• Головна
  • Перед Новим роком в Житомирі “трусили” продавців піротехніки
12:10, 25 грудня 2012 р.

Перед Новим роком в Житомирі “трусили” продавців піротехніки

Спільний рейд по торгових точках для виявлення порушень обігу піротехнічної продукції на території Житомира провели інспектори Управління Держтехногенбезпеки та житомирські рятувальники.

01

 Такі акції проводять кожен рік і зараз підприємці стали свідоміші, продають в основному сертифіковану продукцію. Є, правда, поодинокі випадки продажу нелегальної піротехніки, але з кожним роком їх стає менше. Та й самі споживачі стали більш вимогливі до своєї безпеки, тому намагаються придбати новорічні хлопавки тільки у перевірених продавців.

06

"Вся феєрверк-техніка ділиться на п'ять класів. Три перші класи - це те, що продається для населення: від бенгальських вогнів до пакетних салютів побутового застосування, - пояснює інспектор Житомирського міського відділу Управління Держтехногенбезпеки у Житомирській області Максим Гуцалюк. - Піротехніка 4-го і 5-го класів призначена для професійного використання і повинна реалізовуватися тільки за умови спеціального посвідчення і ліцензії на право її використання. Але хотілось би відмітити, що будь-яка піротехнічна продукція небезпечна для здоров’я людей».

05

Власники магазинів, на запитання інспектора дають чіткі відповіді, пред’являють необхідну документацію. Продукція сертифікована, на вітрині знаходяться тільки муляжі. Всі запобіжні заходи дотримані, магазини оснащений вогнегасниками, сигналізацією, автоматичною системою пожежогасіння. Продавці, які здійснюють торгівлю піротехнікою, знають інструкцію та вимоги безпеки при зберіганні вогне- та вибухонебезпечних виробів, проходили спеціальне навчання, перевірку знань і інструктажів з питань пожежної безпеки, охорони праці і спеціальних питань по реалізації, зберіганню і поводженню з побутовими піротехнічними виробами.

04

Хочеться ще раз нагадати, що, купуючи такий товар важливо дотримуватися таких заходів безпеки: перед використанням феєрверків необхідно уважно вивчити інструкцію застосування піротехнічного виробу, яка повинна містити: обмеження за умовами обігу і застосування піротехнічного виробу; способи безпечної підготовки та запуску; розміри небезпечної зони; термін придатності або гарантійний термін та дату виготовлення; реквізити виробника; інформацію про сертифікацію. Текст інструкції з експлуатації повинен бути чітким. Дотримуйтесь елементарних правил безпеки і тоді свято не буде затьмарений сльозами, а принесе радість і веселощі».

02

 

 

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...