Житомирський кікбоксер Дядя Вова потрапив до списку найсильніших бійців світу

Вихованець В'ячеслава Гопанчука кікбоксер Володимир Демчук є одним з насильніших кікбоксерів України у своїй ваговій категорії. На нещодавному чемпіонаті України йому довелось провести в ринзі лише один поєдинок замість чотирьох. Першого ж свого суперника він відправив в нокаут, інші три претенденти просто знялись, віддавши перемогу Володимиру. В свої 24 роки, він вже встиг отримати звання "майстра спорту міжнародного класу".

А ще, він став першим житомирянином, який прийме участь у ІІ Всесвітніх Іграх бойових мистецтв. Володимир виборов іменну ліцензію у ваговій категорії до 67 кг і зараз готується до змагань.

DSC03554

 - Володимире, важко було здобути цю путівку?

- Всесвітні ігри можна прирівняти до Олімпійських. І потрапити на них — так же складно, які на олімпійські ігри. Витратив багато часу і зусиль. Спочатку взагалі потрібно пробитись до складу команди збірної України, яка їхала бортись за путівки. А потім стати призером чемпіонату Європи з кікбоксингу в Анкарі.

- В Україні мав серйозних суперників?

- Всі суперники були досвідченими. Тим паче, що раніше я виступав у ваговій категорії до 63 кілограм. А щоб поборотись за путівку, довелось перейти у вагову категорію до 67 кілограм. А там був свій лідер і досвідчений боєць - хлопчина із Сімферополя. Тож в кінці кінців вирішальний бій за місце в збірній був саме з ним в Києві. Цей бій я виграв. Там цікава історія вийшла.

- Що за історія?

- Це був не перший бій. Ми зустрічались на зборах збірної команди України і я досить часто працював з ним в парі. Тоді ж перепробував всі тактики ведення бою. Для суперника це були просто тренування. Він бився у своїй класичній манері, нічого не міняв. А ми з тренером експерементували, ретельно вивчали суперника. І вибрали досить ефективну та дієву тактику для фінального бою в Києві. Але на зборах, на контрольний спаринг тренер дав мені установку боксувати геть в іншій манері. І нам довелось обхитрити суперника. У них навіть сумніву не було, що вони виграють. В Київ вони приїхали вже як переможці. І коли бій програли, для них це був справжній шок. Їх тренер взагалі сидів, обхопивши голову і не знав що сказати навіть.

А я поїхав на чемпіонат Європиз кікбоксингу в Анкару (Туреччина) і там таки здобув путівку.

- А ти вже знаєш своїх потенційних суперників?

- З Європи на змагання вже потрапили, крім мене, росіянин, білорус і турок. Поки боксувати доводилось лише з білорусом. На Чемпіонаті Європи ми боролись за вихід у фінал. Тоді я програв і зайняв третє місце.

- Як плануєш готуватись?

- Плани складає мій тренер. Поки до кінця листопада в мене відпочинок. Далі - силова підготовка. І вже з січня буде детальний план моєї підготовки з мікроциклами і контрольними змаганнями.

- Як давно ти займаєшся кікбоксингом?

Кікбокингом почав займатись, коли мені було 18 років, вже майже сім років. А до того тривалий час займався рукопашним боєм в Школі юного десантника в ЗОШ№14.

f0298016

- А як ти потрапив туди?

- Мене в Школу юного десантника привів мій товариш і сусід, коли мені було 13 років. Але в мене був слабенький вестибулярний апарат. В програмі тренування було дуже багато різних кувирків і мені від них ставало недобре. Походив на два чи три тренування і закинув. Але місяця через чотири я повернувся і почав вже серйозно займатись. Чотири роки там провів.

- Як до цього поставились твої батьки?

- Батьки дуже спокійно поставились, підтримали вибір. Не хвилювались, навпаки раділи, що я зайнятий спортом, а не невідомо чим.

- А як потрапив на кікбоксинг?

В школі в нас були змагання по військовому п'ятибор'ю, які включали і біг, стрільбу, полосу перешкод і рукопашний бій. Але ці змагання були рідко. Тому ми брали участь у змаганнях із кікбоксингу. Там мене помітив тренет - В'ячеслав Гопанчук - і переконав перейти на кікбоксинг до нього.

DSC07188

- Важко було прийняти рішення? Не було бажання стати військовим?

- Рішення прийняти було зовсім не важко. Тим паче, що ніяких спортивних перспектив в Школі юного десантника в мене вже не було. Та і вибору особливого теж - мені виповнилось вже 18 років і далі в школі я не міг займатись по віку. А кікбоксинг сподобався як вид спорту.

Військовим ніколи не хотів бути. Мені подобалось те, чим я займаюсь в Школі, але лише як спорт. От деякі друзі мріяли стати десантниками і для них Школа була своєрідною підготовкою.

63

- Важко було перейти з рукопашного бою на кікбосинг?

- Важко стало, коли на тренуваннях я почав працювати в парах з сильними і досвідченими кікбоксерами, які було технічго підготовлені і мали досвід участі у змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівня.

Спочатку я намагався знайти себе у кікбосингу - виступав у різних розділах, аби вибрати той, які мені найбільше підходить, експерементував з манерами ведення бою. В результаті зупинився на розділі Лоу-кік.

Напприклад, для того ж розділу "фул-контакт" мені не вистачало боксерської школи, роботи рук. А в лоу-кік можна це компенсувати, звести на нівець ту саму боксерську школу суперника. В мене гарне відчуття відстані і суперника і цей розділ мені більше підходив. Враховуючи успіхи, з вибором я не поилився.

- Який суперник для тебе був найважчим?

- Коли я лише почав їздити на змагання, мені попався старший і досвідченіший суперник з Попільні. Він володів жорстким акцентованим ударом. Він був найнебезпечніший для мене за весь час і найбільше запам'ятався. Пізніше він перейшов до іншого виду спорту - почав займатись боями без правил.

- А крім тренувань і змагань, чим ще займаєшс?

Треную сам. Закінчив педагогічний університет, факультет фізичного виховання і спорту. Вже три роки працюю тренером-викладачем в спортивній школі "Старт" товариства "Україна". Веду групу початкової підготовки. В мене діти з 10 до 14 років. Фактично, я займаюсь початковою підготовкою і селекцією кращих. Найперспективніші діти згодом переходять тренуватись до В'ячеслава Гопанчука.

- Не шкода передавати талановитих дітей?

- По перше в мене група початкової підготовки, а по друге, мені просто поки не вистачає досвіду, аби виховати повноцінного бійця. Та й задач поки я таких собі не ставлю. В мене часу й так на все не завжди вистачає. Потрібно і самому ж тренуватись.

- Важко тренувати дітей і готуватись до змагань?

- Коли доводиться готуватись до серйозних змагань, там Чемпіонатів Європи, то мене підміняє або мій тренер В'ячеслав Гопанчук, або Віра Макресова. У нас виходить такий собі бригадний метод тренування дітей.

- Які твої плани на майбунє?

- Поки моя головна мета - отримати звання "заслужений майстер спрту міжнародного класу". Для цього потрібно або два рази виграти Чемпіонат світу, або тричі стати його призером. Поки я отримав лише "майстра спорту міжнародного класу".

- А як ти відпочиваєш?

- Якщо дозволяє графік, то дял мене є відпочинком є, коли я просто нічого не роблю цілий день. Влітку намагаюсь поїхати на море. Дуже люблю дайвінг. В цьому році, наприклад, пірнав на мисі Тарханкут. Взимку люблю кататись на сноуборді. Або в Буковелі, або їздим в Київ в Протасів яр. Свого сноуборда ще не маю, тому доводиться арендувати, як і обладнання для дайвінгу.

- Мабуть, постійно доводится сидіти на дієтах. Як ти зазвичай харчуєшся?

- Раніше, коли я був у ваговій категорії 63 кілограми, доводилось обмежувати себе в харчуванні, сидіти на дієтах. А зараз ми змінили підхід до харчування і я можу їсти все, що захочу. Дуже люблю українську кухню - і борщ з пампушками, і сало з чорним хлібом, натертим часником, квашені помідори і огірки.

- Сам готуєш?

- Іноді і лише прості страви. Коли є час, можу для себе рибу запекти чи рис з овочами приготувати. Але це не дуже часто буває.

- Як ти отримав своє прізвисько "Дядя Вова"?

- Його я отримав ще коли лише прийшов на кікбоксинг. Мені його дали мої товариші, як вони казали, за мою "дорослість", педантичність і серйозність. Мовляв, хоча мені 16, а я вже думаю як дорослий. Коли ми десь їздили на змагання, в мене все акуратно було складено. Я навіть нитки брав з ремнабором і аптечку. І хтось в жарт сказав, що я веду себе як дядько.

- Доводилось застосовувати твої навички з рукопашного бою чи кікбосингу в реальному житті?

- Подібних ситуацій було дуже мало, навіть нема що згадати. І я радий, що так склалось.

Довідково

Володимир Демчук на прізвисько «Дядя Вова», 1988 року народження. Ріст - 1,77 см, вага - 67 кг, розмах рук - 1,77 см.

Майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу, член національної збірної команди України, володар іменної ліцензії на участь у ІІ Всесвітніх Іграх бойових мистецтв, тренер – заслужений тренер України Гопанчук Вячеслав Анатолійович.

Спортивні досягнення з кікбоксингу:

- чемпіон України з кікбоксингу WAKO 2007, 2010-2012 років ;

- бронзовий призер чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2010 року у розділі лоу-кік (місто Баку, Азербайджан);

- фіналіст чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2010 року у розділі кік-лайт (місто Лутраки, Греція);

- володар Кубку світу з кікбоксингу WAKO 2012 року (місто Ріміні, Італія);

- бронзовий призер чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2012 року у розділі лоу-кік (місто Анкара, Туреччина).Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
В області тривають оперативно-профілактичні заходи щодо виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. До вилучення боєприпасів залучено працівників Управління карного розшуку, Слідчого управління ГУ Нацполіції Житомирщини та співробітників Головного управління військової контррозвідки СБУ, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону. - Нами була отримана оперативна інформація про жител...
Пригоди
Сьогодні, 23 травня, біля 11:30 на перехресті вулиці Східної та проспекту Незалежності сталася Дорожньо транспортна пригода. Про це розповідають читачі 0412.ua. За неофіційними попередніми даними водій однієї з автівок виконував маневрування - лівий поворот з Проспекту Незалежності на вул. Східна. В той же час інший водій рухався в сторону району Богунія. На самому перехресті дві автівки зіштовхнулися.  На перетині уворився затор.
Суспільство
Житомирський міський голова запропонував для обговорення жителям міста приклад візуалізації передпроектної пропозиції. Проект направлено на оновлення скверу на Польовій. Сергій Сухомлин розмістив дану інформацію на свої сторінці фейсбук Мені часом закидають, що центр міста змінюється, але ми забуваємо про околиці. Не забуваємо. Сквер на Польовому майдані — одне з найулюбленіших місць відпочинку жителів мікрорайону, та він вже давно чекає на осучаснення. Та...
Культура
З 24 по 26 травня обласний центр пропонує долучитись до фестивалю східної культури. Всі бажаючі безкоштовно зможуть долучитись до Днів Японії у Житомирі. За три дні відбудуться різноманітні майстер-класи, демонстрації, бізнес-семінар, виставки, уроки японської мови та каліграфії, виступи японських митців. Фестиваль стартує у п’ятницю – 24 травня – і буде розміщуватися на кількох локаціях у центрі міста. Відтак на поціновувачів східної культури чекають: Кон...
Пригоди
В с. Слобода-Шоломківська Овруцького району розпочалася пожежа на другому поверсі житлового будинку. Намагаючись врятувати своє життя, господар оселі, де вирував вогонь, вистрибнув із вікна. Хоча це був другий поверх, все ж таки, чоловік травмувався. Його знайшли без свідомості сусіди, які і викликали швидку допомогу. Чоловіка госпіталізовано до реанімаційного відділення Овруцької центральної районної лікарні. Тим часом вогнеборці боролися із вогнем. Двері...
Суспільство
22 травня відбулось засідання комісії з питань бюджету та комунальної власності. Депутати вирішили погодити зміни до обласного бюджету та розподілити 50 млн.грн. вільних залишків. Директор департаменту фінансів ОДА Леонід Мініч прокоментував це так: "Кілька днів ми проводили спільні консультації з депутатами і з головами постійних комісій і вийшли на спільне рішення. Це зменшення доходної частини обласного бюджету на 81,3 млн грн та спрямування вільних зал...
Суспільство
Днями делегація японського благодійного фонду ЧеФуКо міста Токіо відвідала Житомирську обласну психіатричну лікарню №1. Мета візиту - ознайомлення з цільовим використанням фінансової допомоги, яка була передана лікарні для дитячого психоневрологічного відділення в 2018 році. У складі делегації були Масаюка Кабасава (представник директора фонду), Макото Сугіура, Юкако Кітада, Чіхару Кубо. У 2018 році за благодійні кошти фонду було придбано обладнання для се...
Культура
Полуниця завжди є улюбленим смаколиком. Її вирощують у всіх районах Житомирщини, готують різноманітні страви, роблять запаси на зимній період. Полуниця завжди користується попитом і приваблює як дітей так і дорослих. Саме тому вперше на Житомирщині пройде перший фестиваль, присвячений цій чудовій ягоді. 21 травня голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк провів чергову робочу нараду щодо підготовки та проведення у районі Фестивалю полуниці, я...
Пригоди
Пригода сталося у с.Заріччя Ружинського району.  Водій автівки Opel Combo рухався дорогою села. Аж раптом у авто відкрутилося переднє колесо та, покотившись, зіштовхнулося з візком, в якому перебувала дворічна дитина. Візочок везла мама назустріч руху. Унаслідок удару малюк ударився об бортик люльки. Дитину з травмами у вигляді забоїв доставили до Ружинської райлікарні для надання медичної допомоги. За висновками лікарів життю хлопчика загрози немає. Нині...