Житомирський кікбоксер Дядя Вова потрапив до списку найсильніших бійців світу

Вихованець В'ячеслава Гопанчука кікбоксер Володимир Демчук є одним з насильніших кікбоксерів України у своїй ваговій категорії. На нещодавному чемпіонаті України йому довелось провести в ринзі лише один поєдинок замість чотирьох. Першого ж свого суперника він відправив в нокаут, інші три претенденти просто знялись, віддавши перемогу Володимиру. В свої 24 роки, він вже встиг отримати звання "майстра спорту міжнародного класу".

А ще, він став першим житомирянином, який прийме участь у ІІ Всесвітніх Іграх бойових мистецтв. Володимир виборов іменну ліцензію у ваговій категорії до 67 кг і зараз готується до змагань.

DSC03554

 - Володимире, важко було здобути цю путівку?

- Всесвітні ігри можна прирівняти до Олімпійських. І потрапити на них — так же складно, які на олімпійські ігри. Витратив багато часу і зусиль. Спочатку взагалі потрібно пробитись до складу команди збірної України, яка їхала бортись за путівки. А потім стати призером чемпіонату Європи з кікбоксингу в Анкарі.

- В Україні мав серйозних суперників?

- Всі суперники були досвідченими. Тим паче, що раніше я виступав у ваговій категорії до 63 кілограм. А щоб поборотись за путівку, довелось перейти у вагову категорію до 67 кілограм. А там був свій лідер і досвідчений боєць - хлопчина із Сімферополя. Тож в кінці кінців вирішальний бій за місце в збірній був саме з ним в Києві. Цей бій я виграв. Там цікава історія вийшла.

- Що за історія?

- Це був не перший бій. Ми зустрічались на зборах збірної команди України і я досить часто працював з ним в парі. Тоді ж перепробував всі тактики ведення бою. Для суперника це були просто тренування. Він бився у своїй класичній манері, нічого не міняв. А ми з тренером експерементували, ретельно вивчали суперника. І вибрали досить ефективну та дієву тактику для фінального бою в Києві. Але на зборах, на контрольний спаринг тренер дав мені установку боксувати геть в іншій манері. І нам довелось обхитрити суперника. У них навіть сумніву не було, що вони виграють. В Київ вони приїхали вже як переможці. І коли бій програли, для них це був справжній шок. Їх тренер взагалі сидів, обхопивши голову і не знав що сказати навіть.

А я поїхав на чемпіонат Європиз кікбоксингу в Анкару (Туреччина) і там таки здобув путівку.

- А ти вже знаєш своїх потенційних суперників?

- З Європи на змагання вже потрапили, крім мене, росіянин, білорус і турок. Поки боксувати доводилось лише з білорусом. На Чемпіонаті Європи ми боролись за вихід у фінал. Тоді я програв і зайняв третє місце.

- Як плануєш готуватись?

- Плани складає мій тренер. Поки до кінця листопада в мене відпочинок. Далі - силова підготовка. І вже з січня буде детальний план моєї підготовки з мікроциклами і контрольними змаганнями.

- Як давно ти займаєшся кікбоксингом?

Кікбокингом почав займатись, коли мені було 18 років, вже майже сім років. А до того тривалий час займався рукопашним боєм в Школі юного десантника в ЗОШ№14.

f0298016

- А як ти потрапив туди?

- Мене в Школу юного десантника привів мій товариш і сусід, коли мені було 13 років. Але в мене був слабенький вестибулярний апарат. В програмі тренування було дуже багато різних кувирків і мені від них ставало недобре. Походив на два чи три тренування і закинув. Але місяця через чотири я повернувся і почав вже серйозно займатись. Чотири роки там провів.

- Як до цього поставились твої батьки?

- Батьки дуже спокійно поставились, підтримали вибір. Не хвилювались, навпаки раділи, що я зайнятий спортом, а не невідомо чим.

- А як потрапив на кікбоксинг?

В школі в нас були змагання по військовому п'ятибор'ю, які включали і біг, стрільбу, полосу перешкод і рукопашний бій. Але ці змагання були рідко. Тому ми брали участь у змаганнях із кікбоксингу. Там мене помітив тренет - В'ячеслав Гопанчук - і переконав перейти на кікбоксинг до нього.

DSC07188

- Важко було прийняти рішення? Не було бажання стати військовим?

- Рішення прийняти було зовсім не важко. Тим паче, що ніяких спортивних перспектив в Школі юного десантника в мене вже не було. Та і вибору особливого теж - мені виповнилось вже 18 років і далі в школі я не міг займатись по віку. А кікбоксинг сподобався як вид спорту.

Військовим ніколи не хотів бути. Мені подобалось те, чим я займаюсь в Школі, але лише як спорт. От деякі друзі мріяли стати десантниками і для них Школа була своєрідною підготовкою.

63

- Важко було перейти з рукопашного бою на кікбосинг?

- Важко стало, коли на тренуваннях я почав працювати в парах з сильними і досвідченими кікбоксерами, які було технічго підготовлені і мали досвід участі у змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівня.

Спочатку я намагався знайти себе у кікбосингу - виступав у різних розділах, аби вибрати той, які мені найбільше підходить, експерементував з манерами ведення бою. В результаті зупинився на розділі Лоу-кік.

Напприклад, для того ж розділу "фул-контакт" мені не вистачало боксерської школи, роботи рук. А в лоу-кік можна це компенсувати, звести на нівець ту саму боксерську школу суперника. В мене гарне відчуття відстані і суперника і цей розділ мені більше підходив. Враховуючи успіхи, з вибором я не поилився.

- Який суперник для тебе був найважчим?

- Коли я лише почав їздити на змагання, мені попався старший і досвідченіший суперник з Попільні. Він володів жорстким акцентованим ударом. Він був найнебезпечніший для мене за весь час і найбільше запам'ятався. Пізніше він перейшов до іншого виду спорту - почав займатись боями без правил.

- А крім тренувань і змагань, чим ще займаєшс?

Треную сам. Закінчив педагогічний університет, факультет фізичного виховання і спорту. Вже три роки працюю тренером-викладачем в спортивній школі "Старт" товариства "Україна". Веду групу початкової підготовки. В мене діти з 10 до 14 років. Фактично, я займаюсь початковою підготовкою і селекцією кращих. Найперспективніші діти згодом переходять тренуватись до В'ячеслава Гопанчука.

- Не шкода передавати талановитих дітей?

- По перше в мене група початкової підготовки, а по друге, мені просто поки не вистачає досвіду, аби виховати повноцінного бійця. Та й задач поки я таких собі не ставлю. В мене часу й так на все не завжди вистачає. Потрібно і самому ж тренуватись.

- Важко тренувати дітей і готуватись до змагань?

- Коли доводиться готуватись до серйозних змагань, там Чемпіонатів Європи, то мене підміняє або мій тренер В'ячеслав Гопанчук, або Віра Макресова. У нас виходить такий собі бригадний метод тренування дітей.

- Які твої плани на майбунє?

- Поки моя головна мета - отримати звання "заслужений майстер спрту міжнародного класу". Для цього потрібно або два рази виграти Чемпіонат світу, або тричі стати його призером. Поки я отримав лише "майстра спорту міжнародного класу".

- А як ти відпочиваєш?

- Якщо дозволяє графік, то дял мене є відпочинком є, коли я просто нічого не роблю цілий день. Влітку намагаюсь поїхати на море. Дуже люблю дайвінг. В цьому році, наприклад, пірнав на мисі Тарханкут. Взимку люблю кататись на сноуборді. Або в Буковелі, або їздим в Київ в Протасів яр. Свого сноуборда ще не маю, тому доводиться арендувати, як і обладнання для дайвінгу.

- Мабуть, постійно доводится сидіти на дієтах. Як ти зазвичай харчуєшся?

- Раніше, коли я був у ваговій категорії 63 кілограми, доводилось обмежувати себе в харчуванні, сидіти на дієтах. А зараз ми змінили підхід до харчування і я можу їсти все, що захочу. Дуже люблю українську кухню - і борщ з пампушками, і сало з чорним хлібом, натертим часником, квашені помідори і огірки.

- Сам готуєш?

- Іноді і лише прості страви. Коли є час, можу для себе рибу запекти чи рис з овочами приготувати. Але це не дуже часто буває.

- Як ти отримав своє прізвисько "Дядя Вова"?

- Його я отримав ще коли лише прийшов на кікбоксинг. Мені його дали мої товариші, як вони казали, за мою "дорослість", педантичність і серйозність. Мовляв, хоча мені 16, а я вже думаю як дорослий. Коли ми десь їздили на змагання, в мене все акуратно було складено. Я навіть нитки брав з ремнабором і аптечку. І хтось в жарт сказав, що я веду себе як дядько.

- Доводилось застосовувати твої навички з рукопашного бою чи кікбосингу в реальному житті?

- Подібних ситуацій було дуже мало, навіть нема що згадати. І я радий, що так склалось.

Довідково

Володимир Демчук на прізвисько «Дядя Вова», 1988 року народження. Ріст - 1,77 см, вага - 67 кг, розмах рук - 1,77 см.

Майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу, член національної збірної команди України, володар іменної ліцензії на участь у ІІ Всесвітніх Іграх бойових мистецтв, тренер – заслужений тренер України Гопанчук Вячеслав Анатолійович.

Спортивні досягнення з кікбоксингу:

- чемпіон України з кікбоксингу WAKO 2007, 2010-2012 років ;

- бронзовий призер чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2010 року у розділі лоу-кік (місто Баку, Азербайджан);

- фіналіст чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2010 року у розділі кік-лайт (місто Лутраки, Греція);

- володар Кубку світу з кікбоксингу WAKO 2012 року (місто Ріміні, Італія);

- бронзовий призер чемпіонату Європи з кікбоксингу WAKO 2012 року у розділі лоу-кік (місто Анкара, Туреччина).Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
127 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Як сформувати тариф на вивезення сміття, чи залучити інвестиції в розвиток відповідної інфраструктури? Фахівцям громад Житомирщини допомагають знайти ці рішення на третьому модулі тренінгу «Відшкодування витрат, тарифи, інвестиційне фінансування і правила прийняття рішень». Навчання розпочалось сьогодні 19 березня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України. Модуль триватиме три д...
Екологія
На Житомирщині можна побачити рідкісну рослину, яка на території України зрідка трапляється лише в Карпатах і на Прикарпатті. Про це повідомила Наталія Горай, спеціаліст зі звязків з громадськістю та ЗМІ Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. "Саме  в цей час в загально-зоологічному заказнику «Довгий Брід», що в Романівському лісництві Бердичівського лісгоспу розцвітає  еритроній собачий зуб",- йдеться у повідомленні прес...
Спорт
В Одесі  пройшов чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед дорослих. У складі команди Житомирської області у цих змаганнях взяв участь студент агрономічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету  Єгор Фролов. Зокрема, у  ваговій категорії до 75 кг у розділі фул-контакт Єгор вперше став чемпіоном України  серед дорослих.
Суспільство
19 березня свій День народження святкує видатна українська поетеса Ліна Костенко. У цей день житомиряни декламують її твори, надсилають вітання, пишаються, що живуть в один час із такою видатною особистістю. Артистка Наталія Журбей: Не оплакуй ні мрій, ні згадок, загуби своїм прикростям лік... Щастя треба - на всякий випадок. Сили треба - на цілий вік.Ліна Костенко – геніальна українська поетеса та смілива жінка сьогодні святкує своє день народження! Щиро...
Кримінал
Про ймовірне вивантаження сміття на території недіючого підприємства до поліції уночі 19 березня повідомили жителі с. Хажина. Люди не дозволили водієві вантажівки з Львівщини поїхати і тримали його до прибуття поліцейських. Нині за вказаною подією розпочаті перевірки. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Житомирської області. Близько 1 ночі на спецлінію «102» надійшло повідомлення від жителів с. Хажина. За словами людей, вони зупинили вантажівку...
Кримінал
Під процесуальним керівництвом Коростишівської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом  зайняття забороненим в Україні гральним бізнесом. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Житомирської області. Наразі, у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 203-2 КК України місцевою прокуратурою затверджено обвинувальний акт стосовно адміністратора закладу та скеровано до суду для розгляду по суті.  Установлено...
Суспільство
З 18 березня по 25 квітня Житомир прибиратимуть у рамках весняного загальноміського благоустрою та санітарного прибирання територій громади. Відповідне розпорядження було підписане міським головою Сергієм Сухомлиним. Документом затверджено штаб з організації та координації робіт з проведення місячника, окреслено загальні завдання виконавчим органіам ради. "Місячник чистоти" дає старт масовим сезонним роботам із благоустрою та озеленення території Житомирсь...
Суспільство
З 1 по 30 квітня в Україні проходитиме благодійний збір коштів для дітей з вадами серця під гаслом “Дитяче серденько, живи!”. Організатори: ВБФ «Серце до серця». Збір коштів відбудеться по всій країні в рамках 14 Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Мета –  придбання кардіологічного медичного обладнання для дитячих лікарень кожної області України. "Минулого року спільними зусиллями по всій Україні волонтерами було зібрано 3 875 369, 23 грн.,...
Суспільство
З 23 березня у закладах загальної середньої освіти міста Житомира розпочнуться весняні канікули, які триватимуть 9 днів. Про це нагадали у міському департаменті освіти. Заступник директора департаменту освіти міської ради Раїса Кошевич розповіла, що на початку навчального року департаментом освіти було надано рекомендації щодо шкільних канікул на 2018-2019 навчальний рік. Відповідно до наданих рекомендацій закладами було погоджено терміни весняних канікул...