• Головна
  • СБУ викрила розтрату 1,5 млн. гривень державних коштів
16:51, 26 грудня 2012 р.

СБУ викрила розтрату 1,5 млн. гривень державних коштів

У Житомирській області співробітники Служби безпеки України викрили факт розтрати посадовими особами одного з державних підприємств паливно-енергетичної галузі регіону бюджетних коштів у особливо великих розмірах. Кошти призначались для технічного переоснащення державних вугле- та торфодобувних підприємств.

У грудні 2011 року після проведення відповідного конкурсу на закупівлю товарів за державні кошти житомирське державне паливно-енергетичне підприємство уклало угоду із переможцем тендерних торгів – київським товариством з обмеженою відповідальністю. Відповідно до її умов, ТОВ зобов’язалося у тримісячний термін поставити нове обладнання для переоснащення підприємства (лінію для сушки та брикетування торфу) і відповідну технічну документацію на нього, а держпідприємство – перерахувати понад 3 млн. гривень бюджетних коштів у якості попередньої оплати за устаткування.

Через півроку службові особи ДП склали й підписали акт прийому-передачі про те, що постачальник начебто виконав свої зобов’язання за угодою у повному обсязі.

Утім, як з’ясували співробітники СБУ, фактично на підприємство було поставлено лише окремі складові елементи лінії для сушки та брикетування торфу, не змонтовані у встановленому порядку у єдиний цілісний технологічний комплекс, обладнання запущене не було та, відповідно, не виконує своїх функцій за призначенням. Крім того, технічна документація на устаткування (сертифікат відповідності та технічний паспорт) також відсутня.

За попередніми підрахунками спеціалістів Державної фінансової інспекції в Житомирській області, збитки, заподіяні державному підприємству тільки внаслідок недоотримання частини торфопереробного обладнання, становлять близько 1,470 млн. гривень. Точний розмір завданої шкоди наразі встановлюється.

За матеріалами СБУ Управлінням МВС України в Житомирській області розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у справі триває.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
МІТИНГ На Житомирщині протестували проти головного лікаря місцевої лікарні
ДОПОМОГА До дитячого будинку-інтернату на Житомирщині перевели дівчинку, яка опинилася в складних життєвих обставинах
НЕДОБУДОВА Без сліз не глянеш: закинута недобудова на Житомирщині, що могла б стати потужним спортивним комплексом, — ФОТО
Сергій Крижановський: Я люблю процес, знаходитися у цьому процесі, взаємодіяти з людьми, з якими ми на одній хвилі
Оголошення
live comments feed...