• Головна
  • Експерти розповіли, коли житомиряни почнуть жити краще
10:46, 27 грудня 2012 р.

Експерти розповіли, коли житомиряни почнуть жити краще

Україна входить в 2013 рік з черговим спадом економіки: в умовах зниження попиту на продукцію підприємства стануть скорочувати штати, проте вже в середині 2013 року ситуація може знову покращитися.

Про це пише "Коммерсант-Україна".

У 2012 році українська економіка зіткнулася із загрозою нової рецесії.

Після відносно високих темпів зростання ВВП в I-II кварталах в розмірі 2-3% вже на початку літа були помічені перші кризові явища, а промисловість в червні зіткнулася зі спадом виробництва вперше з 2010 року.

З урахуванням збереження негативного тренду експерти очікують в IV кварталі мінімальний приріст економіки за підсумками року - від 0% до 0,5%.

Складність ситуації не заперечують і в уряді.

Там вважають, пише видання, що в 2013 році темпи зростання реального ВВП повернуться до рівня 3,4%.

Згідно листопадового консенсус-прогнозом Мінекономрозвитку, незалежні експерти очікують зростання ВВП не вище 2,9%.

За словами генерального директора ІК Dragon Сapital Томаша Фіали, у найближчі місяці економічна ситуація залишиться дуже складною - в I півріччі українська економіка буде як і раніше показувати негативні темпи, а зростання ВВП швидше за все відновиться лише в III кварталі.

"У першій половині року нас чекають складнощі, пов'язані як з проблемами з обслуговування зовнішніх боргів, так і уповільненням проведення ключових реформ. Уряд ніяк не може зважитися підвищити тарифи на газ для населення, щоб відновити співпрацю з МВФ. До цього додається політичне неприйняття пенсійної реформи, її реалізація буде проходити набагато складніше, ніж зараз. Все це відбудеться на тлі збереження високого тиску на курс гривні, що також є причиною зниження припливу інвестицій в країну", - вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Погіршення економічної ситуації змусить компанії скоротити штати.

"За підсумками 2012 бізнес отримає набагато менший прибуток, чим очікувалося. Для збереження рентабельності багато підприємств будуть змушені мінімізувати витрати, в тому числі шляхом скорочення персоналу. Очевидно, що ця тенденція продовжиться і в 2013 році", - прогнозують експерти.

Керівник аналітичного департаменту SP Advisors Віталій Ваврищук вважає, що чим швидше пройде девальвація, тим краще.

За його словами, нинішня економічна ситуація не настільки критична, як у 2008 році, тому можна обійтися ослабленням гривні на 10-15%.

Такий крок не тільки підвищить конкурентоспроможність експорту і поверне в країну іноземні інвестиції, але й стане важливим економічним сигналом, що найгірше вже позаду, підкреслив він.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...