• Головна
  • Новий рік можна зустріти у бункері на Житомирщині
09:51, 28 грудня 2012 р.

Новий рік можна зустріти у бункері на Житомирщині

Зустріти 2013-й під землею можна у Коростені. Військово-історичний комплекс «Скеля» тут працюватиме і у ніч на 1 січня.

Комплекс «Скеля» розташований в скелі над річкою, де колись було городище древлян. Печери в товщі гранітної скелі були уподобані древлянами ще в VI—X століттях, а в першій половині XX століття вони стали основою для будівництва потужної фортифікаційної споруди. У режимі суворої секретності з 1935 по 1938 роки в природних гранітних печерах під керівництвом генерал-лейтенанта інженерних військ Дмитра Карбишева був побудований командний пункт «Скеля» для Українського військового округу і укріпрайону № 5.

На початку липня 1941 року частини 5-ї армії разом з кулеметними батальйонами зайняли оборону на рубежі Коростенського УРу затримавши наступ противника на Київ на цій ділянці фронту до початку серпня.

Після війни в порожньому бункері деякий час жили місцеві жителі і до 60-х років він повністю прийшов в запустіння. У 1986 році він був відремонтований і перетворений у запасний пункт управління адміністрації міста Коростеня.

Музейний комплекс в оборонній споруді створений в 2005 році. В основі створення музею — комплекс підземного командного пункту.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...